Слухати

«Слава нації», молитви та рок-н-рол. У Києві пройшла акція «Свободу архітекторам» (ФОТО)  / Новини на Громадському радіо

«Слава нації», молитви та рок-н-рол. У Києві пройшла акція «Свободу архітекторам» (ФОТО)

03 лютого 2018 - 18:07
Учасники закликають підтримати архітекторів Олександра Горбаня та Олексія Шемотюка, яких звинувачують у спробі підпалу храму УПЦ МП

Молитва, рок-н-рол та націоналістичні гасла. Все це чутно сьогодні на Старокиївській горі. О дванадцятій ранку до незаконно зведеної невеличкої споруди Української православної церкви Московського патріархату, яка знаходиться поблизу музею підходять близько сотні активістів. В руках у них плакати з гаслами «Свободу архітекторам!», «Підпал, якого не було» та «Вимагаємо знесення незаконного МАФу!». МАФом учасники мітингу називають «Десятинний монастир».

«Ми показували їм документи, за якими вони мають звільнити будівлю. Вони цього робити не хочуть. Якщо хтось порушує закон, то у цих випадках є влада, яка здатна зробити так, щоб закон виконали. Усе повинно бути за законом. Ми у правовій державі!», — розповідає один з організаторів акції Вадим Юник.

Серед активістів є й люди у масках. Окрім закликів негайно демонтувати будівлю, з їхніх вуст звучать й більш радикальні гасла.

Насправді біля музею відбувається одразу дві акції. Ще до початку мітингу на підтримку архітекторів Олександра Горбаня та Олексія Шемотюка, навколо будівлі «Десятинного монастиря», як називають цю споруду в УПЦ МП, зібралось близько трьох сотень прихильників цієї церкви. 

«Це молитовне єднання заради того, аби відстояти і захистити храм від осквернення. Щоб залишити його у лоні канонічної православної церкви. Ми підтримуємо братію монастиря, яка зараз потерпає від різних закидів та погроз у їхній бік. Тому ми і зібралися на спільну молитву. Молимось, щоб Бог врозумив всіх і не допустив провокацій та сутичок між людьми», — пояснює один з учасників спільної молитви Іван

dsc02694.jpg

Між прихильниками УПЦ МП та радикальними активістами не було сутичок, проте майже кожні десять хвилин у місцях, де учасники двох акцій змішувались, починались словесні перепалки // Громадське радіо//Андрій Кобалія
Між прихильниками УПЦ МП та радикальними активістами не було сутичок, проте майже кожні десять хвилин у місцях, де учасники двох акцій змішувались, починались словесні перепалки
Громадське радіо//Андрій Кобалія

 

«Історія така, що спочатку церква з’вилася у вигляді намету. Потім з’явилася дерев’яна церква, а буквально за ніч збудували оцю кам’яну споруду. Це робилось підпільно, що свідчить про незаконність усієї цієї оборудки. Храм не повинен тут стояти. І юридично, і з точки зору якоїсь моралі. Це земля київської громади. Чому саме оцей МАФ тут має стояти? Чому не церква Київського патріархату чи автокефальна? Чому не греко-католики? У нас тут і язичники є. Між ними і православними були конфлікти. Я вважаю, що на Старокиївській горі не має бути релігійних споруд», — розказує заступник директора музею Богдан Патриляк. 

Буквально за мить до переходу сварки у бійку на місці з’являються люди у синіх жилетках — це поліція комунікації. Проте вони не єдині правоохоронці на місці; навколо музею стоять пару сотень поліцейських та нацгвардійців. За будівлею музею та на сусідній вулиці ще з десяток автобусів зі спецпризначенцями.

За кілька годин люди з обох акцій починають розходитися. Серед натовпу майже не бачу людей у масках, а музика грає тихіше. Хоч сьогодні обійшлося без сутичок, питання законності будівлі «Десятинного монастиря» біля музею історії України і далі залишається відкритим.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+