Слухати

10 сіл Молдови підписали декларацію про об’єднання з Румунією / Новини на Громадському радіо

10 сіл Молдови підписали декларацію про об'єднання з Румунією

04 лютого 2018 - 14:31
До сторіччя першого об'єднання Бессарабії з Румунією уніоністи планують подібні декларації у ста населених пунктах

51c1eea-27 332 342-10 214 947 792 917 333-500 344 602 637 048 243-n.jpg

Раніше подібні декларації підписали місцеві радники ще 9 сіл //
Раніше подібні декларації підписали місцеві радники ще 9 сіл
У Молдові мер села Сесень Каларашського району та місцеві радники прийняли символічну декларацію про об’єднання з Румунією. Про це повідомляє agora.md.

«Для відновлення історичного права, якого прагнули протягом десятиліть бесарабські румуни загалом та громадян Сесені, зокрема, жити разом з братами через Прут. Враховуючи румунські традиції та звичаї щодо братства з румунським народом, оголошує союз негайно і беззастережно з нашою батьківщиною, Румунією», — такі причини об’єднання вказуються у заяві, перекладеній Європейською правдою

«На підставі міжнародного права та раніше підписаних конвенцій вимагаємо повернення румунських територій, незаконно приєднаних колишнім СРСР внаслідок пакту Ріббентропа-Молотова від імені двох злочинців Сталіна та Гітлера», — зазначають у декларації, адресованій президенту та парламенту Румунії.

Кампанію прийняття символічних заяв про об’єднання з Румунією організувала уніоністська (ред. уніоністи — прихильники об’єднання) громадянська платформа Acţiunea 2012, зазначає Європейська правда. Ініціатори проекту мають план прийняття подібного рішення в ста населених пунктах у 2018-му році.

Нагадаємо, 2018— рік сторіччя об’єднання Румунії, адже уперше Бессарабія увійшла до складу Румунії за згодою вищого органу державної влади (Сфатул Церій) у 1918 році. Потім у 1940 році радянська влада після анексії утворила у Бессарабії Молдовську РСР.  Під час Другої світової війни румунські війська взяли територію під свій контроль. З 1944 до 1991 Бессарабія знову була під керівництвом СРСР. І лише наприкінці 1980-х у радянській Молдові активізувався національний рух, був створений Народний фронт Молдови, за підтримкою якого країна здобула незалежність

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+