Слухати

Для роботи ЦВК у новому форматі достатньо обрати 8 членів, - КВУ

05 лютого 2018 - 22:42
Рада може обрати нових членів ЦВК у кінці лютого — на початку березня, вважає експерт
Для роботи ЦВК у новому форматі достатньо обрати 8 членів, - КВУ / Новини на Громадському радіо

Для того, щоб Центральна виборча комісія України почала роботу у новому форматі, достатньо переобрати вісім із 13 членів, у яких закінчився термін повноважень.

Про це в ефірі Громадського радіо розповів аналітик Комітету виборців України (КВУ) Денис Рибачок.

«Мова йде про 13 членів ЦВК, у яких закінчився строк повноважень. Навіть для того, щоб ЦВК могла працювати в новому форматі, буде достатньо обрати принаймні вісім з них. Якщо вісім з 13 буде обрано, то це означатиме, що у складі ЦВК працюватиме 10 із 15 осіб, а це вже кворум, тобто можливість ухвалити рішення», — зазначив Рибачок.

Він пояснив, що голосування у Верховній Раді має відбуватися за кожного кандидата окремо.

У президентському поданні, яке сьогодні надійшло до Верховної Ради, представлені 14 кандидатур, пов’язаних з більшістю парламентських фракцій, окрім партії «Опозиційний блок».

Читайте також: Є загроза того, що більшість членів ЦВК будуть пов’язані з чинною коаліцією, - Шипілова

«За останніми даними, голова Верховної ради України спрямував документи щодо можливих членів Центральної виборчої комісії на спеціальну перевірку. Це антикорупційна перевірка, яка здійснюється для того, щоб виявити, наскільки доброчесними є подані президентом кандидатури», — розповів Рибачок.

Читайте також: Добре, що є кандидатура від громадськості, — експертка про потенційних членів ЦВК

На його думку, парламент проголосує за кандидатів на пост членів ЦВК у кінці лютого-на початку березня.

«Я думаю, що склад ЦВК буде нарешті оновлено і вибори 2019 року, спочатку президентські, а потім вже парламентські, організовуватиме новий Центрвиборчком. Я думаю, що кінець лютого  — початок березня — той період, коли Верховна Рада проголосує за нових членів», — вважає експерт.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+