Слухати

Адвокат Саакашвілі подав касацію на рішення суду у справі про надання захисту  / Новини на Громадському радіо

Адвокат Саакашвілі подав касацію на рішення суду у справі про надання захисту

06 лютого 2018 - 19:45
Подача касації продовжує легальне перебування Саакашвілі в Україні, каже адвокат

Адвокат Руслан Чорнолуцький подав касацію на рішення Київського адміністративного апеляційного суду щодо відмови у наданні Міхеілу Саакашвілі статусу особи, яка потребує додаткового захисту.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. 

«Такий процесуальний крок дозволяє йому й надалі легально перебувати в Україні та є підставою для продовження Михайлу Саакашвілі довідки про звернення за захистом», — пояснив Руслан Чорнолуцький.

За його словами, після подачі касаційної скарги, вони повідомили ДМС у Київській області інформаційним листом про факт подачі касації.

«З цього моменту їм заборонено вчиняти будь-які дії з видворення Михайла Саакашвілі. Підкреслю, що згідно діючого законодавства, підставою для продовження терміну дії довідки є копія касаційної скарги з штампом суду про прийняття скарги, або копія постанови суду про відкриття провадження у справі належним чином оформленою судовою повісткою. Надані документи долучають до особової справи особи, яка просить додаткового захисту», — зазначив Руслан Чорнолуцький.

Тому зараз, за словами адвоката, у правовому полі «для влади заблоковані будь-які спроби з видворення чи екстрадиції Міхеіла Саакашвілі».

Нагадаємо,  Київський апеляційний адміністративний суд на засіданні в понеділок, 5 лютого, відхилив апеляцію колишнього президента Грузії, лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі у справі проти Державної міграційної служби України, яка відмовила йому в оформленні документів для отримання статусу особи, що потребує додаткового захисту.

Увечері 8 грудня правоохоронці затримали лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі. Його помістили до ізолятора тимчасового тримання СБУ на Аскольдовому провулку. Йому інкримінують порушення за ч 2. статті 256 — «Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності». 

11 грудня суд відмовив  у клопотанні прокуратури про взяття Саакашвілі під цілодобовий домашній арешт з обов’язковим носінням електронного браслету строком на два місяці. Його відпустили з зали суду.

У липні 2017 року президент України Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства. Той заявив про намір оскаржити наказ Управління ДМС в Київській області, за яким йому відмовлено в оформленні документів про визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+