Слухати

Продаж клієнтської бази «Нової пошти»: компанія заперечує витік інформації / Новини на Громадському радіо

Продаж клієнтської бази «Нової пошти»: компанія заперечує витік інформації

06 лютого 2018 - 22:18
ПІБ, номери телефонів та паспортні дані клієнтів «Нової пошти» — наскільки якісна інформація продається на просторах всесвітньої павутини

Дві клієнтських бази даних «Нової пошти» (півмільйонна з ПІБ, телефонами, паспортними даними та адресами електронної пошти і 18-ти мільйонна з ПІБ та телефонами) продається на прихованих сервісах, так званому, даркнеті. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Єгор Папишев

За словами самого Єгора Папишева, він легко сконтактував з продавцем, який назвав йому ціни на бази даних в гривнях. Також автор публікації перевірив «якість» інформації, що продається. 

«Номери належали зовсім різним людям з різних міст і ніяк не могли бути пов’язані один з одним, — розповів Папишев. — Відповідь прийшла мені швидше, ніж за п’ять хвилин і вміщувала абсолютно точні та свіжі дані про клієнтів (включно зі зміненим, у зв’язку з заміжжям, прізвищем однієї з клієнток)».

Якби «Нова пошта» вже запровадила європейську систему контролю GDPR (загальний регламент з захисту даних, — ред.), додав Єгор Папишев, і стався витік даних громадян ЄС, то компанія мусила би сплатити штраф у розмірі 4% від річного доходу за минулий фінансовий рік або сумою у 20 мільйонів євро (в залежності від того, що більше). 

«Нова пошта», натомість, відповіла Громадському радіо, що за їхньою інформацією факту витоку зафіксовано не було. Інформацію з публікації Папишева представники «Нової пошти» назвали неактуальною. 

«Ми вже зв’язалися з автором поста, аби з’ясувати обставини нібито купівлі бази, — повідомила «Нова пошта». — Втім, виходячи зі скріншоту в Facebook-публікації, про яку йдеться, наші спеціалісти визнали інформацію в ній нерелевантною».

 Також вони додали, що компанія поділяє загальний регламент з захисту даних GDPR та орієнтується на викладені в ньому стандарти безпеки персональних даних.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+