Слухати

Балаклієць проти Міноборони: сторони оскаржуватимуть рішення у справі про збитки від вибухів на складі / Новини на Громадському радіо

Балаклієць проти Міноборони: сторони оскаржуватимуть рішення у справі про збитки від вибухів на складі

07 лютого 2018 - 13:19
За рік розгляду справи суд не встановив, кому належать вибухлі боєприпаси

Міністерство оборони України подаватиме апеляцію щодо рішення Харківського суду про виплату відшкодування у розмірі 252 тисяч гривень Андрію Усатенко. Про це повідомив представник позивача Роман Лихачов

У постраждалого під час пожежі у Балаклії в березні 2017-го року згорів гараж та автомобіль. 

Суд задовольнив позов лише частково: Міноборони повинно відшкодувати кошти за автівку та сплатити 10 тисяч гривень за моральну шкоду. Сторона позивача вважає суму заниженою та подаватиме апеляцію. Суд також відмовив у задоволенні частини позову щодо нанесення моральної шкоди СБУ, які, на думку сторони позивача, затягують розгляд справи.

«Розгляд справи тривав близько року, і з боку Міноборони та військової частини йшов серйозний супротив. Це рішення прецендетне для міста Балаклія, адже зруйнованого житла, спалених автомобілів та постраждалих тут досить велика кількість», — каже Роман Лихачов. 

Міноборони також подаватиме апеляцію. Їхня позиція — боєприпаси, що вибухнули, не належать Міністерству оборони України. 

«Їхня позиція змінювалася в ході слухання, — розповідає Роман Лихачов. — То належать їм, то не належать, то належать військовій частині. Суд затребував дані Міноборони. Вони надали дані, що ці боєприпаси були передані до оперативного керівництва військової частини. Військова частина надала дані про те, що боєприпаси знаходилися на території, але встановити, які саме з них вибухнули та кому належали — не вдалося». 

У березні також розпочнеться засідання у справі другого позивача, будинок якого був зруйнований.

Нагадаємо, 23 березня 2017 року о 2:45 на складі боєприпасів у Балаклії сталася пожежа, яка спричинила вибухи. У Балаклії оголоcили евакуацію. Небезпечну зону тимчасово покинули 36 тисяч людей. 24 березня пожежу загасили. Пізніше Харківська облдержадміністрація заявила, що 40 будівель у Балаклії потребують капітального ремонту.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+