Слухати

МАФи в переході на Майдані Незалежності: демонтаж чи переїзд? (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

МАФи в переході на Майдані Незалежності: демонтаж чи переїзд? (ФОТО)

07 лютого 2018 - 20:01
Департамент благоустрою підтвердив плани зносу кіосків у центрі міста, продавці незадоволені

У переході біля станції метро «Майдан Незалежності» — порожньо. Частина кіосків зачинена, з інших працівники вивозять товари. Журналістам продавчині скаржаться на брак інформації.

«Ми працюємо теж до суботи, сказали. Що точно відбувається, я сама не можу сказати, даже наше начальство не може сказати, що відбувається. Одні кажуть, що ремонт вродє буде, другі кажуть, що вобще нічого не буде. Не знаю, не можу сказати», — каже жінка, яка продає чай.

Між собою підприємці обговорюють можливе знесення кіосків, проте не знають, коли саме воно відбудеться. Є й ті, хто вже зібрався переїжджати, деякі планують працювати до останнього.

«Ніхто не говорить, коли що і саме. Або зібратися і сидіти, або допродавати товар. У нас все відбувається вночі, як і на інших станціях метро, ринках — все зноситься вночі, — розповідає продавчиня одягу. — Ми відстоюємо свої місця, бо в нас проплачена оренда, і перший, і останній (місяць – ред.). Хто поверне нам ці гроші? Як і за товар?»

Як пояснив Громадському радіо перший заступник директора Департаменту міського благоустрою КМДА Тарас Панчій, 5 лютого міська влада звернулася до підприємців із вимогою надати документи, які б підтверджували законність кіосків. Усього планують прибрати 121 МАФ.

«Після отримання припису власники зобовязані впродовж трьох днів власноруч демонтувати споруди. Якщо це не буде виконано, тоді в силу технічних можливостей комунальне підприємство проводитиме демонтаж», — каже Панчій.

Продавчиня сувенірного магазину зобов’язанням закритися обурена: «Нам також було б цікаво, чому закривають. Мабуть для того, аби було більше місця для бомжів, які тут живуть і ночують, я так думаю. Мабуть для того, аби ті, хто зараз працюють, теж зайняли ті самі ряди».

За словами представника КМДА Тараса Панчія, після знесення МАФів перехід приведуть до нормального вигляду, зроблять ремонт. Коли саме відбудеться остаточний демонтаж, він не знає. За словами посадовця, зараз усі комунальники зайняті боротьбою з кіосками, де продають алкоголь.

Авторка: Аліна Бєлобра

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+