Слухати

ОБСЄ: 86 людей були вбиті торік у зоні АТО

07 лютого 2018 - 15:31
У СММ ОБСЄ стверджують, що під час перемир’я сторони переносять вперед позиції
ОБСЄ: 86 людей були вбиті торік у зоні АТО / Новини на Громадському радіо

У 2017 році у результаті бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції на сході України постраждали 478 осіб, з яких були вбиті 86.

Про це повідомив перший заступник голови СММ ОБСЄ Александер Хуг в інтерв’ю DW.

«Відстань між позиціями змінилася у 2017 році. Не в одному місці ми бачили, що вони наблизилися одна до одної. Кожного разу, як сторони переміщують свої позиції ближче одна до одної, ми фіксуємо збільшення напруження, яке часто виливається у насильство. Крім того, страждання цивільного населення, яке ми могли зафіксувати та підтвердити, було більшим. Кількість жертв серед цивільних 2017-го склала 478 осіб, з яких були вбиті 86, інші отримали поранення, проти 442 осіб 2016 року, з яких 88 загинули», — розповів Хуг.

Читайте також: 10 кроків має зробити Уряд, щоб дотримуватися прав людини на окупованих територіях

За його словами, минулого року місія ОСБЄ зафіксувала появу нових окопів під час затишшя.

«Сторони використовували цей час не для розведення сил та відведення озброєння, а готувалися до більшого насильства, копаючи окопи, іноді переносячи вперед позиції та тримаючи важку зброю там, де вона не повинна бути. За 2017 рік ми бачили понад 4000 одиниць важкого озброєння там, де його не повинно бути за Мінськими угодами. Але відбуватися має інше: затишшя повинно бути нагодою для сторін відвести зброю та розвести позиції. І це має відбуватися «дзеркальним чином», — розповів Хуг.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+