Слухати

АРМА проти медіахолдинґу «Вести»: що відбувається? / Новини на Громадському радіо

АРМА проти медіахолдинґу «Вести»: що відбувається?

08 лютого 2018 - 16:51
Голова Нацагенства з управління корупційними активами називає операцію законною, шеф-редактор радіо «Вести» — рейдерством

Сьогодні близько шостої ранку співробітники редакції медіахолдинґу «Вести» повідомили, що їхній офіс у бізнес-центрі «Гулівер» заблокували невідомі. Виконавчий продюсер та ведучий радіо «Вести» Олександр Сотніков розповів, що люди в масках без жодних пояснень не давали йому потрапити на роботу.

«Вони не представляються, — розповідає Сотніков. — Одні в чорній формі, в масках. Нічого не написано, без розпізнавальних знаків. Нікого не пускають на роботу, на робочі місця. Заносять обладнання — болгарки, якісь інструменти».

Крім людей без розпізнавальних знаків, на місці подій журналісти «Вестей» помітили і поліцейських. Спочатку жодної інформації ані від поліції, ані від будь-яких державних структур не було. Пізніше радник голови МВС України Зорян Шкіряк повідомив, що поліція була на місці для охорони.

«Здійснюємо охорону порядку для того, щоб не було жодних ексцесів», — сказав Громадському радіо Зорян Шкіряк.

Близько половини десятої Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) заявило на своєму сайті, що головна військова прокуратура ГПУ та Національна поліція заблокували будівлю київського «Гуліверу»,разом з офісом медіа-холдинґу «Вести» для того, щоб передати приміщення в управління компанії-управителю.

Опівдні голова АРМА Антон Янчук на брифінгу пояснив, що агентство було змушене вдатися до силових дій.

«Протягом чотирьох місяців представники Нацагенства, я наголошую — у краватках, а не в бронежилетах, намагалися дійти спільної мови із власником», — сказав Янчук.

dsc02998.jpg

Керівник АРМА зазначив, що попередні користувачі можуть укласти угоду з новими орендаторами // Громадське радіо/ Ана Море
Керівник АРМА зазначив, що попередні користувачі можуть укласти угоду з новими орендаторами
Громадське радіо/ Ана Море
За словами голови АРМА, рішення Печерського суду про передачу в управління Нацагенству 31, 32 та 33 поверхів бізнес-центру «Гулівер» було ухвалене 28 вересня 2017 року. 6-го жовтня права АРМА на володіння майном були зареєстровані у реєстрі речових прав. Перша зустріч з представниками власника приміщень, ТОВ «ЮНІСОН ГРУП», відбулася 13 листопада.  

«Продемонстрували власникові і копії судових рішень, і копії витягів, — розповідає Антон Янчук. — Також надали відповідні звернення, як до власників, так і до фактичних користувачів приміщень».

АРМА безпосередньо не управляє майном, воно уклало договір з ТОВ «Бізнес-центр Навігатор». За словами Антона Янчука, саме ця компанія і розпоряджатиметься, зокрема і офісом медіахолдинґу «Вести». «Навігатор» не користуватиметься майном, а управлятиме ним, себто надаватиме його в оренду, у той час, як АРМА контролюватиме цей процес, каже Антон Янчук.

«Управитель наразі має мандат проводити перемовини, погоджувати комерційні умови передачі майна в оренду», — пояснює Янчук.  

Керівник АРМА відмовляється також гарантувати збереження студійного майна медіа-холдинґу «Вести». Каже — АРМА не проводить обшуків у редакції, лише інвентаризацію. Що робити з рухомим майном вирішуватимуть правоохоронні органи. Силова підтримка, за його словами, триватиме доти, доки буде необхідність. На запитання чи порушували правоохоронці закон, ховаючи обличчя за масками під час операції, Янчук відповів, що забезпечувати передачу майна у масках — можна.

«Заборона приховування обличчя за масками стосується вчинення процесуальних слідчих дій, — каже він. — Наразі процесуальні слідчі дії не проводилися, проводилася передача майна Національному агентстві».

Повідомляти про час фактичного прийому приміщення в управління чи «питати дозволу туди потрапити» Нацагенство, за словами Андрія Янчука, також не повинне.

Андрій Блінов, шеф-редактор радіо «Вести», вважає передачу приміщення Нацагенству рейдерським захопленням та частиною довготривалого тиску на його ЗМІ зі сторони влади.

dsc03006.jpg

Шеф-редактор радіо «Вести» вважає, що владі не подобаються гості, який вони запрошують на ефіри // Громадське радіо/ Ана Море
Шеф-редактор радіо «Вести» вважає, що владі не подобаються гості, який вони запрошують на ефіри
Громадське радіо/ Ана Море
«14-го липня 2017 року силами військової прокуратури та підрозділу КОРД (корпус оперативно-раптової дії, — ред.) було організовано захоплення нашого приміщення з метою обшуку. Після того декілька разів вхід на радіостанцію був заблокований невідомими людьми», — розповідає Андрій Блінов.

Шеф-редактор радіо «Вести» заперечує слова Янчука про те, що редакція на момент захоплення була порожньою. За його словами, там тривав ефір у записі і працювали люди, які забезпечували цей ефір. Ефір перервали, а з часом закрили огляд камери прямої трансляції.

«Але багато веб-камер продовжує працювати і ми отримуємо картинку з того, що відбувається в приміщенні, — розказує Андрій Блінов. — Зокрема бачили, як в першу годину співробітники явно не поліцейської зовнішності нишпорили по шухлядах…»

Журналісти «Вестей» викликали поліцію та подали заяву про перешкоджання журналістській діяльності. На своїй сторінці у Facebook редакція виклала фото побитих вікон в офісі. Кажуть, що це зробили силовики. Сайт видання продовжує працювати, також вони планують найближчим часом відновити радіомовлення.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+