Слухати

«Це перемога для усього цеху істориків», - Плохій про отримання Шевченківської премії / Новини на Громадському радіо

«Це перемога для усього цеху істориків», - Плохій про отримання Шевченківської премії

09 лютого 2018 - 23:20
Книга, за яку автор отримав премію перекладена українською, російською та турецькою мовами

Професор української історії та директор Українського наукового інституту у Гарварді Сергій Плохій вважає, що отримання ним Шевченківської премії — це перемога для усіх українських істориків. Про це він заявив в ефірі Громадського радіо. 

«Мені було дуже приємно почути цю новину. Я довідався про це з Фейсбуку. Я дуже тішуся за книжку, яка виграла — це «Брама Європи», але також і за цілий цех істориків, які пишуть те, що в Україні називається науково-популярною літературою або нон-фікшн на Заході. Я думаю, що це дуже важлива перемога для всіх нас. 

Я слідкував за тим, як список скорочувався. Помітив, що останні кілька років ця «кухня» відмінна від тої, що була колись. Ми маємо прозорість щодо того, хто є у списку, що з ним стається і на якому етапі. Голоси істориків чутно все краще в останні три роки. Через категорії, які є у премії, істориків довгий час обходили увагою. Ця книжка повертає популярну історію у центр суспільної уваги», — розказав в ефірі Громадського радіо Сергій Плохій. 

У серпні 2016 року Сергій Плохій в ефірі Громадського радіо розповів про свою книгу «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності».

Читайте також: Розмову з Сергієм Плохієм про книгу «Людина із отруєним пістолетом: шпигунська історія холодної війни»

Нагадаємо, що сьогодні член комітету Шевченківської премії Ростислав Семків опублікував список цьогорічних лауреатів. До списку увійшли у номінації «Література» — Емма Андієвська, «Публіцистика» — Сергій Плохій, «Музичне мистецтво» — Вікторія Польова, «Візуальні мистецтва» — Павло Маков, «Кіномистецтво» — Володимир Тихий, Ярослав Пілунський, Сергій Стеценко, Юрій Грузінов. 

Про книгу «Остання імперія: Останні дні Радянського Союзу» читайте тут

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+