Слухати

Інвестори не дали грошей «Газпрому» на «Турецький потік», - ЗМІ  / Новини на Громадському радіо

Інвестори не дали грошей «Газпрому» на «Турецький потік», - ЗМІ

09 лютого 2018 - 09:43
Вартість будівництва морського газопроводу до Туреччини оцінюють у 7 млрд євро

Російська компанія «Газпром» не отримала коштів для побудови «Турецького потоку» від інвесторів, тому витрати можуть лягти на саму компанію.

Про це пише російське видання «Ведомости» із посиланням на заступника голови правління «Газпрому» Андрія Круглова.

Як пише видання, такий висновок можна зробити із заяви Круглова на дні інвестора в Лондоні.

«Виходячи з існуючої реальності швидше за все« Турецький потік» буде спочатку профінансований з бюджету« Газпрому », —зазначив Андрій Круглов.

За його словами, вартість будівництва морського газопроводу до Туреччини зросла.  «Попередньо ми говорили, що його вартість може скласти 6 млрд євро, але зараз ми оцінюємо приблизно в 7 млрд євро», — повідомив голови правління «Газпрому» Андрій Круглов.

У січні 2018 року «Газпром» заявила про отримання дозволу на будівництво другої нитки газопроводу «Турецький потік» дном Чорного моря в обхід України.

У жовтні 2016 року Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду про будівництво газопроводу «Турецький потік». Цей «договір передбачає будівництво двох гілок магістрального газопроводу по дну Чорного моря, потужність кожної нитки 15,75 млрд кубометрів газу».

Російський «Газпром» і турецька компанія Botas підписали Меморандум про взаєморозуміння з будівництва газопроводу «Турецький потік» ще 1 грудня 2014 року. Планується, що газопровід пройде 660 км в старому коридорі «Південного потоку» і 250 км в новому коридорі в напрямку європейської частини Туреччини. 

Проект «Турецький потік» виник після того, як наприкінці 2014-го провалився попередній подібний проект «Газпрому», «Південний потік».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+