Слухати

«Корреспондент», «УНІАН», «Вести» — які ЗМІ досі збирають аудиторію «Вконтакте»? / Новини на Громадському радіо

«Корреспондент», «УНІАН», «Вести» — які ЗМІ досі збирають аудиторію «Вконтакте»?

09 лютого 2018 - 15:10
MediaSapiens перевірили, які українські ЗМІ досі ведуть офіційні сторінки та отримують трафік із забороненої соцмережі

trafik_vkontakte_copy.jpg

Дані трафіку з Росії та «Вконтакте» з ресурсу SimilarWeb //
Дані трафіку з Росії та «Вконтакте» з ресурсу SimilarWeb
Дані трафіку з Росії та «Вконтакте» з ресурсу SimilarWeb

MediaSapiens перевірили, які українські ЗМІ досі ведуть сторінки в забороненій соцмережі «Вконтакте».

Серед 34 проаналізованих ЗМІ сім досі мають активні сторінки у «Вконтакте». «Корреспондент» через «Вконтакте» збирає 22% аудиторії. «УНІАН», «ТСН» та «Вести» отримують з російської соцмережі 14-15% трафіку. «Страна.ua» та «112» — 6% та 7%. 

MediaSapiens також проаналізували, який відсоток росіян читають сторінки українських ЗМІ. У середньому ЗМІ отримують з Росії 5,2% свого трафіку. «Укрінформ», «Експрес» та «Цензор.нет» взагалі не містять Росію серед п’ятірки країн-лідерів за переглядами. 23 сайти із 34 проаналізованих мають показники активності з РФ нижчі за 5,2%.

Найчастіше мешканці РФ переглядають «Корреспондент» (18%) та російськомовну версію «УНІАН» (17,8%). У межах 1012% переглядів із Росії мають також сайти «Вестей», «КП в Украине», «Обозревателя», «Подробностей» та «Гордона». Далі 6-7% переглядів мають «112», «Сегодня», «Апостроф» та «Факти ICTV».

Журналісти звернулися до видань з поясненнями причин продовження функціонування їхніх сторінок на заблокованому для українців сайті.

«Страна.ua» проігнорували запит.

«Корреспондент» відповіли: «Після введення санкцій ми не маємо доступу до соцмережі «Вконтакте».

«112»: «На сайті 112.ua немає посилання на нашу сторінку у »ВКонтакті». Маю здогадку, що публікація там здійснюється в автоматичному режимі, як це і було налаштовано раніше…»

«Вести», «УНІАН», «Гордон» та «ТСН» вбачають користь у продовженні функціонування. На їхню думку, вони надають корисну інформацію про події в Україні для мешканців Росії та Білорусі, Молдови та протидіють російській пропаганді.

Нагадаємо, 17 травня набув чинності указ президента Порошенка про заборону російських «Mail.ru Group», «Яндекс», «ВКонтакте» і «Одноклассники».

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+