Слухати

Невідомі демонтували ворота музею на території Софії Київської / Новини на Громадському радіо

Невідомі демонтували ворота музею на території Софії Київської

09 лютого 2018 - 17:01
Заступниця директорки музею вважає це спробами заповідника виселити музей

Невідомі без попередження демонтували ворота Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України на території Національного заповіднику «Софія Київська». Про це Громадському радіо повідомила заступниця директорки музею Тамара Малярчук

Раніше Національний заповідник «Софія Київська» відмовився продовжувати термін оренди з музеєм, який закінчився 29 вересня 2017 року, мотивуючи це проведенням ремонтно-реставраційних робіт.

 «Наші співробітники виходять на вулицю і бачать, як у нас знімають ворота, — розповідає Тамара Малярчук. — Територія їхня, але ворота наші — рахувалися у нас на балансі. Приїхали якісь незрозумілі люди і почали знімати ці ворота».

Заступниця директорки музею наголошує — жодних звернень чи офіційних листів працівники музею не отримували. За словами Тамари люди назвалися представниками «Софіївщини».

Музейники викликали поліцію та подали заяву до правоохоронних органів. Також Тамара Малярчук каже, що представники Національного заповіднику визнали, що саме вони вчинили «рейдерські дії», тому що музей перебуває на території незаконно. 

«Ми просто фізично не можемо звідти виїхати, — пояснює заступниця директорки. — Ми не можемо виїхати з цього приміщення, тому що у нас знаходиться понад 10,5 мільйонів архівних документів, 12 тисяч музейних предметів і майже 300 тисяч друкованих видань, які складають культурну спадщину усього українського народу». 

Працівники музею, за словами Тамари Малярчук, зверталися до президента, Кабінету міністрів, Київради, Міністерства культури з проханням не виселяти музей, адже це може зашкодити його надбанням. На сьогодні жодних офіційних рішень не було. 

Прес-служба заповіднику «Софія Київська» відповіла Громадському радіо, що жодного демонтажу не було. 

«Проводилися планові роботи заповідника щодо заходів з охорони культурної спадщини», — сказав прес-секретар заповіднику Олексій Курпас

Читайте також: Рукописи Шевченка у промзоні: чи виселять із Софії найбільший в Україні музей-архів?

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+