Слухати

Протести на Луганщині: проти шахтарів поставили людей з автоматами / Новини на Громадському радіо

Протести на Луганщині: проти шахтарів поставили людей з автоматами

09 лютого 2018 - 13:35
Шахтарі вийшли на протест у непідконтрольних Україні містах Довжанськ та Ровеньки через невиплату зарплатні

В середу у місті Довжанськ, вчора, 8 лютого, у місті Ровеньки Луганської області шахтарі разом з родинами вийшли на протест, вимагаючи виплатити їм зарплатню. Про це Громадському радіо розповів голова Національної профіспілки гірників України Михайло Волинець

У місті Довжанськ до будівлі «Свердловантрацит» вийшли жінки шахтарів, до «Ровенькиантрацит» в однойменному місті протестувати вийшли вже самі шахтарі разом з родинами. За словами, Михайла Волинця, наразі у цих двох об’єднаннях функціонує 11 шахт. Заробітню плату працівники шахт у Ровеньках востаннє отримували у листопаді. 

«Проти шахтарів поставили людей з автоматами. Шахтарі самі ставили собі питання: перестріляють нас сьогодні чи ні? — розповідає Волинець. — Вони просто не розуміють, багато хто не розуміє, що шахтарі не бояться смерті. Вони працюють у важких умовах, і їхні родини розуміють, що батько чи чоловік може не повернутися сьогодні. Таке сприйняття склалося на Донбасі впродовж десятиліть». 

Зарплата шахтарів на непідконтрольних територіях — 8-10 тисяч російських рублів (4-5 тисячі гривень), на допоміжних ділянках може бути й меншою, каже Волинець.

«Замість того, щоб виплатити зарплатню, шахтарям разом з родинами запропонували безкоштовно поїсти в столовій», — обурюється голова Нацпрофспілки гірників. 

Шахтарські протести через невиплату зарплати нещодавно були і в місті Сорокине (псевдоправління ЛНР використовує додекомунізаційну назву — Краснодон). 

Також Михайло Волинець розповів, що, так звані, профспілки самопроголошеної республіки вербують шахтарів до загонів бойовиків.

«Зовсім нещодавно шахтарі з Макіївки отримали повістки з військкомату. В жорсткій формі було сказано: хто не з’явиться, матиме великі проблеми», — розповідає Михайло Волинець.

Читайте також: Более 50 шахтеров остаются под землей в знак протеста против невыплаты зарплаты, — Волынец

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+