Слухати

У Новоолександрівці залишилося 15 мешканців зі 150: як живе село зараз? (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

У Новоолександрівці залишилося 15 мешканців зі 150: як живе село зараз? (ВІДЕО)

09 лютого 2018 - 14:11
6 лютого до Новоолександрівки вперше привезли гуманітарний конвой

Село Новоолександрівка Попаснянського району Луганської області українські військові звільнили наприкінці січня. Впродовж чотирьох років село знаходилося в «сірій зоні».

6 лютого до Новоолександрівки прибув перший гуманітарний конвой. Мешканцям привезли набори гігієни, теплі речі, ковдри, постільну білизну, брезент для накриття даху.

У селі на сьогодні 15 мешканців, з них дві маломобільні лежачі жінки. У 2014 тут мешкало близько 150 людей, ще раніше — більше 500.

Мешканці розповідають, що постріли чують кожен день. А останні кілька місяців зіштовхувалися з проблемою пропуску на непідконтрольну територію в Первомайськ та на підконтрольну в райцентр Попасна. Через посилення бойових дій людей перестали пропускати через блокпости.

«Ходили за хлібом 3-4 км. 500-600 м болота, переховувалися то в кущах, то в сарайчику закинутому», — розповідає немолодий житель Новоолександрівки.

З 2014-го року у селі немає електроенергії, газ ніколи не був проведений. Також тут не функціонує ні телевізор, ні радіо. 

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+