Слухати

Пішов з життя філософ Мирослав Попович, повідомила його колега / Новини на Громадському радіо

Пішов з життя філософ Мирослав Попович, повідомила його колега

10 лютого 2018 - 22:07
Наталя Вяткіна повідомила про сумну новину з посиланням на дружину Мирослава Поповича

У коментарі Громадському радіо пані Вяткіна розповіла, що годину тому дружина Мирослава Поповича подзвонила їй та сказала, що її чоловік помер. 

Про смерть філософа також повідомив віце-ректор КНУ Володимир Бугров. Інформацію про смерть Поповича Громадському радіо підтвердив філософ Тарас Лютий.

Мирослав Попович — український вчений-філософ, директор Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України, заслужений діяч науки і техніки України. 

Попович народився 12 квітня 1930 року в Житомирі. 1953 року закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. 1956 року Мирослав Попович вступає до аспірантури Інституту філософії АН України і відтоді все життя залишається його працівником. Тут він захищає кандидатську дисертацію «Ірраціоналізм у сучасній французькій філософії» (1960) і докторську дисертацію «Філософський аналіз мови науки» (1966).

1969 року – завідувач відділу логіки і методології науки, а з 2001 – директор Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України. У 1992 році Мирослав Попович обраний членом-кореспондентом, у 2003 – академіком НАН України.

У 2000 році удостоєний звання «Заслужений діяч науки і техніки України», а 15 жовтня 2009 – «Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка». Мирослав Попович автор публікацій «Григорій Сковорода». «Мировоззрение древних славян» (1985), «Микола Гоголь» (1989), «Україна і Європа: праві і ліві» (1996), «Нарис історії культури України» (1999), «Червоне століття» (2005).

Протягом життя отримав багато нагород включно з Орденом князя Ярослава Мудрого, Орденом «За інтелектуальну відвагу» та Орденом «Почесного легіону». У 2001 році став лауреатом Шевченківської премії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+