Слухати

У Франції дослідники навчили косатку говорити «Привіт» (ВІДЕО)  / Новини на Громадському радіо

У Франції дослідники навчили косатку говорити «Привіт» (ВІДЕО)

10 лютого 2018 - 20:27
14-річну косатку за вірно вимовлене слово «винигороджували» рибою

Нове дослідження від Хосе Абрамсона, Вікторії Лореда, Ліно Гарсіа та кількох інших науковців доводить, що косатки можуть імітувати людську мову. У деяких випадках навіть з першого разу. Вони також можуть імітувати невідомі їм звуки, які чують від інших косаток. 

Відео, на якому косатка каже «привіт» перед тим, як з’їсти рибу, записали у місті Антіб на Півдні Франції. Хосе Абрамсон також досліджує морських левів у Латинській Америці.

У природному середовищі косатки живляться переважно рибою: оселедцем, тріскою, тунцем, макреллю, палтусом і лососевими, а також головоногими молюсками і морськими ссавцями.

У пошуках риби вони зазвичай розгортаються в ланцюг і пливуть з швидкістю близько 5 км/год. При цьому ехолокаційні сигнали дозволяють кожній тварині визначати своє положення щодо інших, залишатися у контакті з ними і брати участь в загальній діяльності групи. Виявлений косяк риби косатки притискають до берега або зганяють в щільну кулю біля поверхні води, по черзі пірнають в її середину і глушать рибу ударами хвоста.

Косатки мають свою систему звукових сигналів, за допомогою якої передають інформацію одне одному. Окрім косаток, до клубу тварин, які володіють «мовою», також належать великі примати та морські леви.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+