Слухати

У Вінниці готують виставу про співачку українського походження Квітку Цісик / Новини на Громадському радіо

У Вінниці готують виставу про співачку українського походження Квітку Цісик

11 лютого 2018 - 17:56
З пропозицією щодо вистави Вінницького академічного українського музично-драматичний театру звернувся американський піаніст і продюсер проекту "Незабутня Квітка" Алекс Гутмахер

Вінницький академічний український музично-драматичний театр поставить виставу про американську співачку українського походження Квітки Цісик. 

Керівник літературно-драматургічної частини Вінницького академічного музично-драматичного театру ім. М.К.Садовського Світлана Фісайло в коментарі Громадському радіо розповіла, що до театру звернувся американський піаніст і продюсер проекту «Незабутня Квітка» Алекс Гутмахер. Він познайомився з Олегом Миколайчуком-Низовцем — автором п’єси про Квітку Цісик.

«Вони запропонували нам взяти участь в цьому проекті. Ми відгукнулися, тому що є підтримка і Міністерства культури України і нашого голови облдержадміністрації Валерія Коровія. Режисер-постановник — Таїсія Славінська — збирала вже акторів. Це все початок, ми вже прочитали п’єсу, проговорили, як будемо працювати. Працює художник над стенографією і ми віримо в те, що 5 квітня (адже саме ця дата призначена для прем’єри) глядач її побачить і цей благодійний проект буде здійснено», — сказала Світлана Фісайло.

За її словами, на отримані від вистави кошти, Вінницька область придбає пересувний маммограф. 

Нагадаю, Квітка Цісик народилася в Нью-Йорку в родині українських мігрантів в 1953 році. Стала популярною завдяки своїм двом альбомами з українськими піснями — «Kvitka — Songs of Ukraine» та «Kvitka — Two Colors». Обидва цих альбоми були родинними проектами. Її чоловік, Ед Ракович (Ed Rakowicz), інженер звукозапису, продюсував їх; сестра, Марія Цісик, грала на піаніно, а мати, Іванна, стежила за чистотою вимови доньки.

У 1983 з матір’ю Квітка відвідала Україну, а після проголошення незалежності України мріяла дати серію концертів на батьківщині. Але її мрії не здійснилися. 29 березня 1998 року, не доживши 6 днів до свого 45-річчя, вона померла від раку грудей.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+