Слухати

Це тягне на статтю «розпалювання національної ворожнечі», - Жейко про інцидент в Маріуполі

12 лютого 2018 - 12:34
Невідомі люди погрожували не тільки Всеволоду Жейку, а й його дівчині. Він впевнений, що чоловіки, які погрожували, причетні до Ніцкорпусу
Це тягне на статтю «розпалювання національної ворожнечі», - Жейко про інцидент в Маріуполі / Новини на Громадському радіо

11 лютого в Маріуполі в приміщенні артплатформи «ТЮ» під час лекції про дискримінацію в культурі та кінематографі, яку читав Всеволод Жейко, прийшли кілька молодих людей та погрожували Жейку. Про це він розповів в коментарі Громадському радіо. Жейко додав, що напередодні отримував погрози від представників націоналістичної організації. Вони стосувалися його критики на адресу Нацдружин. 

«За 15 хвилин після початку лекції прийшло четверо молодих чоловіків атлетичної статури років 20-30 на вигляд. Одного я впізнав як бійця батальйону «Азов», у якого псевдонім Ефіоп. Він посідає якусь посаду в Азові. Інших нападників я не знаю. Вони вдерлися і почали погрожувати мені нецензурною лексикою, при чому погрожувати на адресу перш за все мою, звісно, через мій пост про невдоволення появою так званих Нацдружин. Вочевідь, вони має пряме відношення», — сказав Жейко.

За його словами, чоловіки погрожували йому та його дівчині:

«Вони погрожували мені вбивством, тобто говорили «Ми тебе та твою жидівку повісимо і спалимо» — це погроза вбивством мені і моїй дівчині, вона єврейка за національністю. Також вони кидали зіги, тобто нацистське привітання. Я вважаю, що це цілком тягне на статтю «розпалювання національної ворожнечі», — додав Жейко.

Жейко зазначив, щойно в залі сказали, що викликають поліцію, чоловіки пішли. Він зазначив, що безпосередньо напередодні заходу погроз не було, тому поява цих людей на заході стала для нього несподіванкою. За його словами, вхід на лекцію був вільний (обмеження тільки за віком — 18), але поява цих людей викликала у нього питання:

«Я коли під час лекції ставив питання, побачив їх і думаю — не схожі на відвідувачів «ТЮ», якісь підозріла тіпи. Потім почув на свою адресу погрози».

Речник політичної партії «Національний корпус» Роман Чернишов в коментарі Громадському радіо повідомив, що представники його організації до цієї ситуації не причетні.

«Жодного представника Нацкорпусу там не було на цій зустрічі, ніхто не приходив. Прийшли люди, може патріоти-націоналісти. Чесно кажучи, мені не відомо, хто це був і мені не вдалося дізнатися. Єдине, що можу сказати, що Нацкорпусу там не було. Так само, візьму на себе сміливість сказати, що і Нацдружин також, оскільки я не прес-секретар Нацдружин, але…Хто це був, я не знаю…», — сказав Роман Чернишов.

Нагадаю, вчора в Маріуполі невідомі під час лекції Всеволода Жейка про про дискримінацію в культурі та кінематографі прийшли до зали та погрожували йому. Погрози стосувалися його критики на адресу Нацдружин.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+