Слухати

Нардеп Геращенко розповіла, як тривають пошуки тіл загиблих на Донбасі (ФОТО, ВІДЕО)  / Новини на Громадському радіо

Нардеп Геращенко розповіла, як тривають пошуки тіл загиблих на Донбасі (ФОТО, ВІДЕО)

12 лютого 2018 - 20:44
Минулого року вдалося ідентифікувати 71 особу, серед них - і цивільні, і військові. 18 тіл передано ОРДЛО

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко показала, як військові, експерти, пошуковики разом з групою кінологів і спеціально навченою собакою шукають тіла загиблих на Донбасі. Зокрема, вона показала, як зараз проходять пошукові роботи на місці за село Спірне на Луганщині.

«Влітку 2014 під час важких боїв за Лисичанськ тут проходила дорога смерті, й наші військові понесли чи не перші важкі втрати…. Але й наші воїни тоді дали чортів банді дрьомова і так званому батальйону «Призрак». Місцеві жітелі звільнених селищ тоді прикопували й ховали тіла. Зараз тут ведуться пошукові роботи. В надважких погодніх умовах, навіть при мінусовій роботі військові, експерти, пошуковики разом з групою кінологів і спеціально навченою собакою шукають тіла загиблих…», — написала Геращенко. 

За її словами, координує цю роботу відділ пошукової роботи управління цивільно війсткового співробітництва ЗСУ. Їхнє основне завдання — пошук зниклих безвісти, есгумація останків та транспортування загиблих до місць проведення експертизи і поховання.

Нардеп пояснила: спочатку йде опитувальна робота і люди, які беруть участь у пошукоих роботах намагаються знайти будь-яку інформацію про можливі місця поховання загиблих, розпитують місцевих жителів.

«Як є якийсь сигнал чи інформація, територія перевіряється на вибухонебезпечні предмети й починається найскладніше - пошук останків. Собака на ім’я Спаркі (єдина в своїй важкій і важливій роботі) риє землю, і ось вона завмерла, лягла - це сигнал людям, що далі можуть бути останки, далі працюють експерти», — написала Геращенко.

Вона зазначила, що минулого року українські пошукові бригади у складі представників Міноборони, Державної служби з надзвичайних ситуацій, судмедекспертів і кінологів, цивільних представників громадських пошукових організацій, відпрацювали 15 місць, 4 з яких - в «сірій зоні».

Минулого року вдалося ідентифікувати 71 особу, серед них — і цивільні, і військові. 18 тіл передано ОРДЛО

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+