Слухати

Реадмісія чи видворення: що відбулося з Міхеїлом Саакашвілі? Коментує юристка / Новини на Громадському радіо

Реадмісія чи видворення: що відбулося з Міхеїлом Саакашвілі? Коментує юристка

12 лютого 2018 - 22:09
На думку юристки Дарини Товкач, сьогодні мало місце примусове повернення Міхеїла Саакашвілі в рамках реадмісійного процесу

Сьогодні, 12 лютого, о 15:00 військовослужбовці Держприкордонслужби спільно з представниками Міграційної служби та Нацполіції затримали Міхеїла Саакашвілі у столичному ресторані «Сулугуні». Як виявилося пізніше, затримання політика відбулося в рамках виконання рішення компетентного органу про його повернення до країни попереднього перебування (Польщі). Вже о 18:20 Міхеїл Саакашвілі прибув до Варшави.

Юристка та координаторка адвокації Благодійного фонду “Право на захист” Дарина Толкач в ефірі Громадського радіо розповіла — в даному разі йдеться про видворення чи про реадмісію?

За її словами, реадмісія – це процес повернення осіб, які нелегально перетнули кордон країни.

«Це, власне, один з елементів корегування і регулювання прикордонних процесів, які є основою взаємовідносин України так само з ЄС. Адже Україною були підписані протоколи про реадмісію з багатьма європейськими країнами. Реадмісія – це процес взаємного повернення нелегальних мігрантів, які порушуючи законодавство пов’язане з легальністю знаходження, потрапляють на територію країни. За результатами виявлення цієї особи її можуть повернути до тієї країни, з якої вона прибула. Тобто країна бере на себе зобов’язання прийняти ту особу, яку вона не змогла втримати на своїй території, і ця особа з території однієї країни перебралася на територію іншої», — зазначила Дарина Толкач.

Вона також пояснила, що якщо Польща погодилась на повернення Міхеїла Саакашвілі на свою територію, то вона визнала своє зобов’язання в рамках реадмісійного договору з Україною, і прийняла його як особу, яка нелегально перетнула кордон з Україною. 

«Здебільшого, ці контакти відбуваються на рівні прикордонних служб. Тобто одна прикордонна служба повідомляє іншу про виявлення особи, яка в’їхала саме з території сусідньої країни. Здебільшого, це відбувається у зворотному порядку, тобто з території України, оскільки Україна є транзитною країною, в яку в’їжджає досить багато нелегальних мігрантів з усього світу, які намагаються потрапити на територію ЄС. Про це повідомляють органи прикордонної служби сусідньої держави і відбувається процес передачі цієї особи», — пояснила юристка. 

На думку Дарини Товкач, сьогодні мало місце примусове повернення Міхеїла Саакашвілі в рамках реадмісійного процесу.

«В даному випадку процедура відбулася зовсім по-іншому… Але з ряду елементів ми робимо висновок, що це все ж було примусове повернення в рамках реадмісійного процесу», — заявила юристка. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+