Слухати

Минулого тижня в Україні від грипу та ГРВІ померли дві дитини - Центр Грипу

13 лютого 2018 - 09:54
Перевищено епідпоріг захворюваності у Волинській, Вінницькій, Житомирській, Рівненській та Хмельницькій областях
Минулого тижня в Україні від грипу та ГРВІ померли дві дитини - Центр Грипу / Новини на Громадському радіо

За звітний тиждень Україна перевищила епідеміологічний поріг по захворюваності на грим та ГРВІ. Перевищено епідпоріг в Волинській, Вінницькій, Житомирській, Рівненській та Хмельницькій областях, повідомила в програмі Ранкова Хвиля на Громадському радіо керівниця Центру Грипу Центру Громадського здоров’я Оксана Артемчук.

«На звітному тижні зафіксовано два летальні випадки серед дітей. Це є дитина семи років в місті Київ. У неї посмертно визначено РНК вірусу грипу Б та дитина 5 місяців із Львівської області. В неї визначено риновірус. Риновірус — це вірус, який відноситься до респіраторної групи інфекцій. Для дорослого населення він нескладний і нескладно протікає, проте у дітей може викликати ускладнення. В Даному випадку призвів до смерті», — розповіла Оксана Артемчук.

На запитання, чому епідпоріг перевищено саме у вказаних п’яти областях, вона зазначила, що епідпоріг перевищений по всій Україні, але за рахунок саме цих областей.

«Я можу сказати, що в цих областях розпочалася епідемія грипу. В них захворюваність перевищила епідемічний поріг, який вимірюється за даними багаторічних спостережень. Береться захворюваність за 5 та більше років (в ідеалі 10-15 років) та вираховується середнє значення. Для кожного регіону, для кожної області, на кожний звітний тиждень є епідемічний поріг, розрахований відповідно до методики», — пояснила керівниця Центру Грипу Центру Громадського здоров’я.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+