Слухати

В «ЛНР» звернулися до Центрвиборчкому РФ. Просять відкрити виборчі дільниці для росіян

16 лютого 2018 - 18:09
У російському Центрвиборчкомі Росії відзначають, що питання знаходиться в процесі «ретельного розгляду»
В «ЛНР» звернулися до Центрвиборчкому РФ. Просять відкрити виборчі дільниці для росіян / Новини на Громадському радіо

В так званій «ЛНР» направили запит до до ЦВК Росії з проханням роз’яснити, як голосуватимуть росіяни, які живуть на тимчасово непідконтрольних теритріях Луганської області в день президентських виборів в Росії 18 березня. 

Про це «Известиям» розповіли в так званому «Центрвиборчкомі» Луганська. У ЦВК РФ «Известиям» заявили, що у громадян буде можливість проголосувати на будь-якій виборчій дільниці дипломатичних представництв РФ в Україні або на території Росії. Створення закордонних виборчих дільниць в самопроголошених республіках неможливо, оскільки проти цього виступає українська влада.

Зазначається, що Олександр Шубін, який вважає себе головою ЦВК «ЛНР« 24 січня 2018 року відрядив листа на ім’я голови ЦВК РФ Елли Памфілової, в якому зазначається, що «багато громадян Російської Федерації, які проживають на території Луганської Народної Республіки, стурбовані віддаленістю їхнього місця проживання від місця їхнього голосування».

В тимчасово непідконтрольному Донецьку виданню повідомили, що готові сприяти в організації «виборчих дільниць і забезпечити виборче право громадян Росії, які проживають на території ДНР».

У російському Центрвиборчкомі «Известиям» підтвердили отримання звернення з Луганська, відзначивши, що питання знаходиться в процесі «ретельного розгляду».

«Конкретної позиції з даного питання поки немає. Це велика група виборців, і ми думаємо, як їм допомогти, — сказав виданню член ЦВК РФ Василь Лихачов. — Там не передбачено створення виборчих дільниць, тому що формально Київ повинен дати на це згоду. Він його не дасть. У такому випадку люди зможуть проголосувати на будь-якій виборчій дільниці дипломатичних представництв РФ на Україні — в Харкові, Львові, Одесі чи в Києві. Але це небезпечно, і у них залишається тільки варіант — виїзд на територію РФ: до Ростову, Орла, Білгорода або Смоленська».

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+