Слухати

Частина стін Кам’янець-Подільської фортеці в аварійному стані, - директор музею  / Новини на Громадському радіо

Частина стін Кам’янець-Подільської фортеці в аварійному стані, - директор музею

17 лютого 2018 - 21:14
За словами директора музею Олександра Заремби, ділянку фортеці, де 14 лютого обвалилась стіна вже законсервували

Ділянка стін Кам’янець-Подільської фортеці, яка знаходиться поруч з місцем, де 14 лютого обвалилась частина стіни, в аварійному стані. Про це в ефірі Громадського радіо розповів директор музею Олександр Заремба. 

«По-перше, хочу сказати, що та ділянка, яка обвалилась відносно нова і є радше латкою. Це початок XX століття. Місце примикання брами до стіни. До нашого часу більш менш стабільно ця латка стояла. У 2006-2011 роках там проводились археологічні дослідження та реставрація. Частину цієї латки реставратори переклали. У січні ми помітили, що зі стіною не все добре, було випучення.  Ми одразу на це зреагували та звернулись до технічного центру, щоб зрозуміти, що відбувається зі стіною. Експертиза планувалась на 15-16 лютого, а 14 сталося те, про що ми говоримо. Тобто експертизу робили по факту. 

Комісія визнала, що стіни, які знаходяться довкола таки теж знаходяться в аварійному стані й втратили монолітність. Тому перший етап, який ми вже завершили, це розібрали аварійні стіни, які могли вивалитись на дорогу. Зараз це місце законсервовано. Чекаємо інформації від експертів, щоб зрозуміти, чому це сталось. На базі висновку ми звернемось про розробку проекту відновлення», — розповів Олександр Заремба директор Кам’янець-Подільського історичного заповідника. 

Нагадаємо, що 14 лютого ввечері обвалився шматок оборонної стіни на північно-західній ділянці Кам’янець-Подільської фортеці на Хмельниччині. Ще  влітку 2011 року через проблеми з водовідведенням обвалилась «Новозахідна башта» цієї ж фортеці. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+