Слухати

На трьох шахтах страйкують близько 5 тисяч гірників, - Волинець  / Новини на Громадському радіо

На трьох шахтах страйкують близько 5 тисяч гірників, - Волинець

19 лютого 2018 - 14:45
Держава заборгувала перед гірниками близько 498 мільйонів гривень

Три шахти державного підприємства «Селидіввугілля» продовжують простоювати через акції протесту гірників, які вимагають погасити заборгованість. 

Про це розповів у коментарі Громадському радіо голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.

«В середньому на кожній шахті по 1,5 тисячі людей. Десь до 5 тисяч людей страйкують, бо коли стають шахти, то і структурні підрозділи не працюють. Із чотирьох шахт не працює три шахти: «Котляревська», «1-3 Новогродівська», і шахта «Україна». Працює лише в робочому режимі з видобутку вугілля шахта «Курахівська», яка може зупинитись», — зазначив Волинець.

За його словами, держава заборгувала перед шахтарями близько 498 мільйонів гривень. Такою заборгованість стала після того, як уряд уже погасив частину(360 млн). До цього часу, за словами Михайла Волинця, заборгованість сягала більше 800 мільйонів гривень. 

«Люди вимагають погасити усю заборгованість по заробітній платі та повернути у державну власність пласти на шахті «Котляревського» та «Новогродівській», — зазначив Михайло Волинець.

Він також розповів, що гірники очікують на зустріч із міністром енергетики та прем’єр-міністром України, яку обіцяли організувати народні депутати.

Нагадаємо, шахтарі ДП «Селідоввугілля» почали акцію протесту вранці 14 лютого. У цей день учасники протесту перекривали дорогу. Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон повідомив, що понад 360 мільйонів гривень надійшли на казначейські рахунки для виплати боргів по зарплаті шахтарям.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+