Слухати

Скандал із цькуванням дитини у дніпровській школі. Що трапилось насправді?

19 лютого 2018 - 18:05
У дитини не було інсульта після знущань однокласників
Скандал із цькуванням дитини у дніпровській школі. Що трапилось насправді? / Новини на Громадському радіо

«Цькування однокласників довели дитину до інсульта», — такими заголовками вибухнули українські ЗМІ. Йдеться про конфлікт у дніпровській 52-й школі. 

Вікторія Іванова, мама хлопчика, про якого йде мова, розповідає: «Дитина зателефонувала мені зі сльозами, кричав: мамусю, рідна, забери мене звідси. Я питаю, що сталося? Діти зробили петицію, тикали йому в обличчя, казали, що тепер його точно виженуть з класу».

Пані Вікторія повідомила також про упереджене ставлення до Сергія з боку педагогічного складу школи та класної керівниці. Щоб зарадити ситуації, вона попросила свою сестру написати пост на Фейсбуці із закликом допомогти. Патрульна поліція відреагувала на це повідомлення. Коментує Павло Карманов — речник управління патрульної поліції Дніпра.

«Ми вирішили втрутитися та провести такий профілактичний захід з приводу булінгу у дитячому середовищі. Агресивно, без порозуміння поставилася адміністрація школи, вони вважали, що у класі немає такої проблеми. Ми виявили ознаки булінгу», — говорить поліцейський. 

Наразі хлопчик лікується після стресу вдома, втім, мати каже: інсульту після цькувань у нього не було.

 «Моя дитина не знаходиться у комі. Інсульт у нього був у 2012 році через удар м’ячем. Наразі ми проводимо обстеження судин, зробимо МРТ», — розповіла Вікторія Іванова.  

Причина некоректного висвітлення ситуації з боку ЗМІ — у подачі інформації від Департаменту освіти та науки міськради. На своїй сторінці у Фейсбук вони розмістили пост із наступним формулюванням: «Мама довгих 10 хвилин телефонувала класному керівникові, а коли у слухавці почула знущальне «що такого може трапитися за якихось 10 хвилин» й зв’язок знову обірвався перед очей попливла земля і оті безкінечні 36 годин на колінах, молитви до Господа, щоб не забирав її кровинку, яка впала в кому (інсульт)».

skrin_0.jpg

Повідомлення у Фейсбуці  //
Повідомлення у Фейсбуці

Таким викривленням інформації незадоволені також батьки інших дітей, що вчаться разом із Сергієм. Пані Ольга, мати однокласниці Сергія, пояснює:

«Наші діти виступили в інтернеті як вбивці. Нам усім від цього було страшно. Діти бояться ходити до школи, вони не розуміють, що відбувається, чому їх так проклинають. Сергій ображав наших дітей. Вони на папірці написали, що не хочуть, щоб Сергій вчився у їхньому класі. Сказали: будеш нас ображати, віднесемо це директору». 

Шкільна психологиня Вікторія Амосова стверджує: робила усе, що було в її силах: «Агресія була і з боку дітей до цього хлопчика, і з боку хлопчика до дітей. Після нашої з класним керівником роботи стосунки стали доброзичливі і гарні».

Наразі у Департаменті освіти та науки Дніпровської міськради створили комісію для вивчення ситуації та проводять службове розслідування щодо дій педагогічних працівників. Окрім того, відсторонили від посади виконувачку обов’язків директора школи.

Юлія Трофімова

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+