Слухати

У 2010 році президентську кампанію Юлії Тимошенко фінансував Муаммар Каддафі, - Asharq Al-Awsat / Новини на Громадському радіо

У 2010 році президентську кампанію Юлії Тимошенко фінансував Муаммар Каддафі, - Asharq Al-Awsat

19 лютого 2018 - 20:34
Каддафі також, можливо, профінансував Ніколя Саркозі та вибори в США 2004 року

Арабске міжнародне видання Asharq Al-Awsat з центром в Лондоні заявляє, що у 2010 році Муаммар Каддафі профінансував кампанію Юлії Тимошенко на 4 мільйони євро. 

В рамках проекту про Лівію за часів Муаммара Каддафі, видання провело розслідування щодо зв’язків арабського лідера з західними політиками. За інформацією видання, у 2007 році Каддафі підтримав кандидата Ніколя Саркозі у президенти Франції на 50 мільйонів євро. У 2004 році Каддафі, ймовірно, фінансував одного з кандидатів у президенти США на 5 мільйонів доларів. У статті Asharq Al-Awsat згадує і про підтримку для  Юлії Тимошенко. 

Саркозі спростував звинувачення у тому, що тримував гроші з Лівії, проте людина близька до сина Каддафі стверджує, що була присутня під час закритої розмови двох політиків та наполягає, що Саркозі отримував кошти. За фінасування кампанії, Саркозі мав, за словами інформатора, покращити стосунки Франції з Тріполі та Африкою. 

Це ж джерело заявляє, що власноруч доставляв кошти для Юлії Тимошенко. «Вони були в мене у кейсі. Я прилетів з ними до України на приватному літаку. Це був київський аеропорт. Я доставив кейс помічнику прем’єр-міністра», — розповідає помічник сина Каддафі. 

Газета Asharq Al Awsat — одна із найстаріших і найвпливовіших в регіоні, друкується у 14 містах на чотирьох континентах. Входить до найбільшого на Близькому Сході видавничо-фінансовий холдингу — Саудівської дослідницької та маркетингової групи. Має мережу бюро та кореспондентів у всьому арабському світі, Європі, США та Азії. Asharq Al Awsat — єдине арабомовних видання, що володіє правом публікації арабських копірайтів «Washington Post» і «USA Today»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+