Слухати

День пам’яті Героїв Небесної Сотні: найважливіше на Громадському радіо / Новини на Громадському радіо

День пам’яті Героїв Небесної Сотні: найважливіше на Громадському радіо

20 лютого 2018 - 00:30
20 лютого - День вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні. До цього дня Громадське радіо провело триденний марафон ефірів щоби згадати подвиги учасників Революції гідності

Три роки тому Володимир Назаренко був одним із тих, хто виходив із Дебальцевого Донецької області з іншими українськими військовими. Зараз він  депутат Київської міської ради від партії «Свобода» та волонтер, три роки тому був молодшим лейтенантом, командиром взводу 25-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь», а потім — артилерійським коригувальником. Своїми спогадами він поділився з ведучою Тетяною Курмановою в ефірі Громадського радіо.

Ми би могли втримати Дебальцеве, — події трирічної давнини пригадує ветеран АТО

Журналіст Сергій Стуканов згадував третю річницю боїв за Дебальцево з ветераном АТО, кандидатом історичних наук Віталієм Овчаренко. Віталій Овчаренко пішов на фронт добровільцем, незважаючи на те, що до цього ніяких військових навичок у нього не було. Це було у вересні 2014-го року. А вже в січні 2015-го командування сказало вирушати на  Дебальцево. Тоді він зрозумів, що потрапив на справжню війну. 

«Россияне стреляли абсолютно по всему городу, не делая разграничений. Мне даже иногда не было понятно, почему они стреляют в ту часть города, где не было наших позиций», - згадує Віталій Овчаренко. 
Наши очень достойно вели себя в окружении, — ветеран АТО о боях за Дебальцево

Журналістка Наталка Соколенко поговорила з Катериною Бутко, активісткою «Автомайдану» та Галиною Чижик, співкоординаторкою Громадської ради доброчесності, про  чому судді, які виносили рішення проти учасників протестів зими 2013-2014, досі залишаються в судовій системі. 

Родичі Героїв Небесної сотні обурені бездіяльністю Вищої кваліфікаційної комісії суддів

Гостем ефіру Любомира Ференса та Євгена Павлюковського став адвокат, захисник родин Небесної сотні Маркіян Галабала. Говорили про розслідування справ Майдану. «Тільки один підозрюваний у справах Майдану реально відбуває покарання. Це зумовлено тим, що велика кількість справ зараз слухається у судах», — підкреслив адвокат. 

У 2018 році ми побачимо більше обвинувальних вироків з реальними строками. 

У студії Громадського радіо також києвознавиця Владислава Осьмак, яка разом з ведучими Андрієм Куликовим та Вікторією Єрмолаєвою згадували протистояння на Майдані 1821 лютого 2014 року. 
«Відколи я 18 лютого побачила, як на даху на розі Шовковичної та Інститутської стоять снайпери, і я бачила, як в мене з рушниці летить вогонь, я зрозуміла, що не можу відповісти тим самим, адже в мене немає тієї злості, щоб навіть підняти камінь та кинути в людину. Я спробувала. Я підняла половинку цеглинки – скільки може важить половинка тротуарної плитки? Але я досить пам’ятаю це відчуття – я несла щось найважче в своєму житті, більшої ваги мені ніколи не доводилося піднімати, і я пам’ятаю свою думку – в мене в руках чиясь смерть. Я поклала її та пішла геть», — розповідає Владислава Осьмак. 

18 лютого передчуття найгіршого ще не було, — Владислава Осьмак

Директор Центру юдаїки, головний редактор видавництва «Дух і Літера» Леонід Фінберг у розмові з ведучими Тетяною Трощинською та Василем Шандро розповів про презентацію книжки «Майдан. Свідчення. Допомога постраждалим. Міжнародна солідарність», що відбудеться 22 лютого о 18.30 у Києво-Могилянській бізнес-школі. Видання є продовженням збірки інтерв’ю: «Майдан. Свідчення». 

Майдан - це солідарна праця в ім’я життя, - Фінберг

Крім того, у Києві відкрилася виставка конкурсних проектів Меморіалу героїв Небесної сотні. Ведуча Анастасія Багаліка поговорила про це з  Ігорем Пошивайлом, гендиректором Національного меморіалу Героїв Небесної сотні — Музею Революції Гідності. 

Що варто знати про конкурс проектів Меморіалу Небесної сотні? 

Про річницю виходу українських військових із Дебальцевого говорила ведуча Ірина Славінська із режисером документального фільму «Дебальцеве» Євгеном Степаненком. 

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+