Слухати

Комісія з журналістської етики оголосила публічний осуд редакторці «Чортківського вісника»

20 лютого 2018 - 17:06
Матеріал про євреїв привернув увагу соцмереж , медіапрофспілка виключила Мар’яну Полянську зі своїх членів
Комісія з журналістської етики оголосила публічний осуд редакторці «Чортківського вісника» / Новини на Громадському радіо

Комісія з журналістської етики 20 лютого винесла рішення про заяву у формі публічного осуду редакторці газети «Чортківський вісник» Мар’яні Полянській.

Про це говориться у рішенні Комісії опублікованому 20 лютого 2018 року.

«В межах своїх повноважень Комісія з журналістської етики виносить рішення про заяву у формі публічного осуду редактору газети «Чортківський вісник» М. Полянській, а також про публікацію зазначеного рішення та експертного висновку щодо оскаржуваного матеріалу на веб-сайті Комісії та поширення рішення в медіа», — сказано у повідомлені.

У Комісії наголошують на неприпустимості поширення расистських висловлювань в ЗМІ.

«Обов’язок журналіста – не створювати публікації чи програми, які будуть підбурювати до дискримінації за ознакою раси, кольору шкіри, релігії, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності чи будь-яких інших ознак. Більше того, журналіст повинен чутливо ставитися до висвітлення тем, пов’язаних із дискримінованими групами в Україні, а також публікувати тільки перевірену та збалансовану інформацію, залучаючи до коментарів таких тем експертів у відповідних галузях та правозахисників», — сказано у рішенні.

Нагадаємо, публікація під назвою «Жиди чи євреї?» вийшла у газеті Тернопільської області «Чортківський вісник» 2 лютого 2018 року. На матеріал звернули увагу користувачів соцмереж. 

Незабаром, Незалежна медіа-профспіка України заявила про виключення авторки матеріалу, журналістки Мар’яни Полянської, з числа своїх членів за «дії, що дискредитують професію журналіста,  грубо порушують норми Статуту НМПУ, Етичного Кодексу українських журналістів».

У своєму експертному висновку правозахисник, співкоординатор проекту «Без кордонів» Максим Буткевич наголошує, що предмет публікації, опублікованої у № 3 «Чортківського вісника» від 2 лютого 2018 року, не пов’язаний із її заголовком.

«Авторка Мар’яна Полянська на самому початку вказує, що її текст – не вибір між двома лексемами, а спроба відповісти на її ж власне «питання» (насправді, розкрити її власне твердження) щодо непропорційно великого представництва в українських органах влади представників єврейської громади (у тексті, синонімічно із етнонімом «євреї», використовуються означення релігійної групи «іудеї», а також створене шляхом поєднання першого і другого «представник іудейської національності» та пейоративне «жиди»[1])», — сказано у висновку.

За висновком журналіста, текст колонки зосереджено винятково на євреях і єврейках як окремій, цілісній (за незначними винятками) спільноті та негативній ролі, яку, за твердженням авторки, вони відіграють у житті України та у світі в цілому.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+