Слухати

Назвали проект переможця у конкурсі на меморіал Героїв Небесної сотні / Новини на Громадському радіо

Назвали проект переможця у конкурсі на меморіал Героїв Небесної сотні

20 лютого 2018 - 13:18
У фінальній частині конкурсу взяли участь дев’ять проектів з різних країн

Проект зі Львова переміг у конкурсі на найкращу пропозицію щодо створення «Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музей Революції гідності». Його авторами є архітектори зі Львова Ірина Волинецьта Марія Процик.

Про це стало відомо під час церемонії оголошення переможців, на якій також був президент України Петро Порошенко.

Голова журі конкурсу Матіас Зауербрух повідомив, що у фінальній частині конкурсу взяли участь дев’ять проектів з різних країн, включно з Україною. У трійку фіналістів також увійшли два проекти з Німеччини.

«Ми мали дуже цікавий, насичений день вчора з дуже багатьма дискусіями, які надихали нас і наших українських партнерів. Ви усі були свідками цього», – заявив Матіас Зауербрух про процес відбору переможців.

За задумом архітекторів зі Львова, меморіал складатиметься із кількох частин. Зі сторони Майдану на всій Алеї Героїв Небесної сотні буде розташовуватися меморіальна стела, яка аркою врізатиметься в пагорб. На кожній із вертикальних плит будуть написані імена загиблих. 

1.jpg

Проект меморіалу //
Проект меморіалу

На пагорбі біля Жовтневого палацу буде зелена зона. Алея буде вести від мосту. По обидва її боки посадять 107 лип, відповідно до кількості загиблих на Майдані. У найвіддаленішій частині зеленої зони будуть «місця тиші та мовчання». Між будівлею майбутнього музею Революції гідності та Центром культури та мистецтв планують створити сад. 

2.2.jpg

Проект меморіалу //
Проект меморіалу

Крім того, у червні цього року має стати відомий переможець у номінації «Музей Революції гідності».

За час кривавих розстрілів з боку силовиків по активістах у центрі Києва у лютому 2014 року загинули понад сотня людей. Наразі на вулиці Інститутській у Києві, де загинула значана частина активістів, є меморіальні плити на честь загиблих, а також хрест і портрети вбитих активістів. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+