Слухати

ЄС приняє фінансувати модернізацію КПП на кордоні з Україною, - ЗМІ

20 лютого 2018 - 17:25
ЄС втомився від України через повільну боротьбу з корупцією, заявив дипломат
ЄС приняє фінансувати модернізацію КПП на кордоні з Україною, - ЗМІ / Новини на Громадському радіо

Європейський Союз закриває проект модернізації шести прикордонних контрольних пунктів з Україною через сумніви у здатності Києва здійснювати реформи.

Про це йдеться у публікації Reuters.

Рішення було ухвалено після того, як Брюссель з’ясував, що спорудження КПП затримували. Також ЄС зафіксував «перевитрати» за участю місцевих чиновників та підрядників.

Проект модернізації шістьох українських контрольно-пропускних пунктів був розпочатий у 2014 році. Таким чином ЄС намагався сприяти інтеграції української економіки з європейськими країнами шляхом побудови чи модернізації контрольних пунктів на кордоні з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією. За інформацією ЄС, проекти були спрямовані на скорочення часу перетину кордону та вдосконалення митних процедур.

Читайте також: Чи бореться влада в Україні з офшорами? Коментує радниця міністра фінансів

Агентство отримало від джерела внутрішню кореспонденцію уряду України та Європейської комісії.

«Після нашої оцінки ми зробили висновок, що проекти не можуть бути завершені вчасно. Шість проектів зараз готуються до закриття, а невикористані гроші відшкодуються», — повідомив представник Євросоюзу.

Європейський дипломат, який займається питаннями відносин з Україною, сказав: «Існує певна втомленість від України. Люди розгнівані через відсутність реформ, особливо у сфері боротьби з корупцією, яка сповільнилася». За його словами, ЄС усе ж буде продовжувати підтримувати Україну.

Станом на кінець 2017 року жоден з шести контрольно-пропускних пунктів не був завершений, хоча ЄС надав Україні 29,2 млн євро.

Державна фіскальна служба України, яка здійснює нагляд за проектами в Україні, зазначила в своїй заяві, що затримки виникли через зміни персоналу, а також тривалий час, необхідний для оформлення контрактних торгів та схвалення зміни планів.

Читайте також: «Весна реформ» від уряду: коли громадяни відчують зміни

Найбільший контракт на два контрольні пункти на кордоні з Румунією «Красноїльськ» та «Дяківці» отримала холдингова компанія «Енергомонтажвентиляція», яка раніше не вигравала тендери на будівництво, зазначає Reuters.

Фінансовий директор підприємства Сергій Романенко звинуватив посадовців України та ЄС у невиплаті коштів за будівництво. У жовтні він заявив, що КПП готові на 80-85%.

Пункт у Красноїльську (Чернівецька область) мав бути завершений до кінця 2016 року. У листопаді 2017 року журналіст побачив там незавершене будівництво, сміття та будматеріали.

За даними Reuters, чиновники ЄС у 2016 році  надсилали тодішньому голові ДФС Роману Насірову попередження, але затримки у будівництві не усунули до березня 2017 року. У відповідь ДФС заявила. що роботи затягує «Енергомонтажвентиляція». Компанія це звинувачення не прокоментувала.

Канцелярія президента України Петра Порошенка не відповіла на запит щодо коментарів цього рішення ЄС, що може погіршити імідж України за кордон.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+