Слухати

У Туркменістані дефіцит хліба та борошна: у державних магазинах вимагають довідки про сплату комуналки   / Новини на Громадському радіо

У Туркменістані дефіцит хліба та борошна: у державних магазинах вимагають довідки про сплату комуналки

21 лютого 2018 - 18:19
У деяких районах покупцеві можуть продати не більше 3-х буханок, а борошна не більше 5 кілограм

У Туркменістані дефіцит на продукти першої необхідності. Про це повідомляє DW з посиланням на лідера республіканської партії країни Нурмухамеда Ханамова. 

«Так, інформація про серйозні перебої з борошном і про підвищення цін на нього і на хліб надходять.», — підтверджує Нурмухаммед Ханамов. Ба більше, під час купівлі хліба в деяких місцяї влада тепер вимагає довідки про відсутність боргів за комунальні послуги, продовжує він. «Це робиться в державних торгових точках, де ціни на борошно жорстко регулюються, і цей дефіцитний товар, який туди надходить за деякими лімітами, продається для населення за нижчими цінами. У 2017 році в Туркменістані був неврожай, і дефіцит триває вже більше двох місяців. У деяких регіонах, особливо в Ахалському велаяті, населення стало висловлювати обурення цим».

За словами правозахисника Фарида Тухбатулліна, найбільші черги за хлібом та борошном з’являються у сільській місцевості, де покупцеві можуть продати не більше 3-х буханок, а борошна не більше 5 кілограм.

«Якщо ти прописаний в цій місцевості, то отримуєш хліб чи борошно, якщо немає — купити її не можеш. Або вимагають довідки з селищних рад або інші документи — в різних регіонах влада йде на різні хитрощі, щоб обмежити число покупців хліба. На базарах є готові коржі, але ціни набагато вище, ніж в державних магазинах «, — розповідає голова неурядової організації, який працює в Відні і займається моніторингом ситуації в Туркменії.

Нурмухаммед Ханамов звертає увагу на те, що хоча державної монополії на торгівлю хлібом в республіці немає, але і про вільне ведення торгівлі дрібної торгівлі обмежене. Будь-який дрібний підприємець повинен мати валюту, щоб купити борошно за кордоном, а валюту при обмеженнях в Туркменії він придбати фактично не може.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+