Слухати

Працівники «АрселорМіттал» у Кривому Розі вимагають зарплату у 30 тисяч гривень

22 лютого 2018 - 18:17
Серед вимог — підвищення заробітної плати до 30 тисяч гривень на місяць
Працівники «АрселорМіттал» у Кривому Розі вимагають зарплату у 30 тисяч гривень / Новини на Громадському радіо

У Кривому Розі всеукраїнська профспілка «Свобода Праці» розпочала трудовий спір із керівництвом найбільшого у місті підприємства ПАТ «АрселорМіттал» Кривий Ріг (АМКР). Основні вимоги: підвищення заробітної плати до 30 тисяч гривень на місяць та зменшення робочого часу до 30 годин на тиждень для працівників цеху блюмінг (наразі 8-9 тисяч гривень при сорока робочих годинах на тиждень, ред).

Однак, адміністрація АМКР на ці вимоги поки що ніяк не відреагувала. За словами керівника Дніпопетровської обласної організації всеукраїнської професійної спілки «Свобода Праці» Ігора Токовенка, в АМКР проігнорували запрошення до діалогу. Про це повідомляють кореспонденти Громадського радіо

19-го лютого, після спливу тридцятиденного строку розгляду вимог, і того, як адміністрація не надала відповіді по суті, було прийнято рішення про виникнення колективного трудового спору відповідно до закону. 22 лютого, о 9.00, за адресою Леоніда Бородича 2а, представники адміністрації не з’явилися, чим ухилилися від ведення примирних процедур, що надає працівникам цеху блюмінг на страйк.

zagalnyy_plan2.jpg

Працівники ПАТ «АрселорМіттал» // Громадське радіо
Працівники ПАТ «АрселорМіттал»
Громадське радіо

Прес-служба АМКР повідомила, що адміністрація не коментує ситуацію щодо вимог профспілки «Свобода Праці», порадивши звернутися за роз’ясненням до Національної служби посередництва і примирення, від якої коментар надав начальник відділення цієї служби у Дніпропетровській області Ігор Чуб.

«Сформувати примирну комісію це передчасно ми вважаємо, тому що спір не зареєстрований. Є закон про вирішення трудових спорів і конфліктів (Закон України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів»). Ми реєструємо спір, а потім починаються примірні процедури. Там в законі прописано, що вони повинні звернутися до нас, а ми зареєструвати. Але вони не зверталися. Я не бачив і не отримував ніяких документів», - зазначив Ігор Чуб

 Вже зараз під вимогами профспілки «Свобода Праці» поставили свій підпис триста шістдесят три працівника цеху блюмінг, а безпосередньо членами профспілки є двадцять п’ять працівників АМКР. Попри це, коли розпочнеться страйк і чи розпочнеться взагалі поки невідомо. Член профспілки «Свобода Праці», працівник АМКР Леонід говорить, що на підприємстві зараз страйкуютьв інший спосіб.

«Ми уже делаем забастовку. Мы делаем ее, только английскую. Уже я даже не могу остановить. Говорю: «Давайте до весны хоть подождем». Они уходят. Уже после Нового Года паспорта получили и уже тупо уезжают. И делают паспорта не только себе. И я уже заказал тоже, и детям тоже. Первые поехали еще в том году. Они уже забрали свои семьи. И они уже нам говорят: «Нас ждут». Поляки не видели таких, извиняюсь, дураков как мы. Мы им вкусные. Мы умеем копать, варить, выливать и все. Понимаете? А здесь мы не нужны». 

За словами Ігоря Токовенка, профспілка ще має надію на діалог з ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Попри це, законні підстави готувати і оголошувати страйк, на його думку,  вже є. Водночас, за його ж таки зізнанням, працівників цеху блюмінг, готових страйкувати ще не достатньо. За словами члена профспілки і працівника цеху блюмінг Євгена Алістранського, нині середня зарплата по цеху 8-9 тисяч гривень при сорока робочих годинах на тиждень.

Адміністрація не вірить в те, що працівники здатні на зупинку виробництва. Наша задача змусити повірите в це тих працівників, які ще не вірять в це, а потім і адміністрацію.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» це найбільший металургійний комбінат України. До приватизації у 2005 році мав назву «Криворіжсталь». Нині власником комбінату є найбільша у світі металургійна компанія «АрселорМіттал», яка зареєстрована у Люксембурзі.

Понад сорок відсотків акцій належить індійському бізнесмену Лакшмі Мітталу. Понад 50 відсотків акцій компанії перебувають у вільному обігу. Невдоволення робітників у Кривому Розі рівнем заробітної плати виникло у 2014-2015 роках після девальвації гривні. 

Андрій Власенко, Максим Глазков, Експерти-КР для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+