Слухати

У Києві відкрилася виставка до 65-річчя творчості «українського Ван Гога» / Новини на Громадському радіо

У Києві відкрилася виставка до 65-річчя творчості «українського Ван Гога»

22 лютого 2018 - 15:00
В Центральному будинку художника покажуть 65 найкращих робіт Василя Понікарова, якого європейські мистецтвознавці називають «українським Ван Гогом»

ponikarov_podsolnuhi.jpg

«Соняхи» //
«Соняхи»
На виставці «Король квітів» в Центральному будинку художників у Києві представлять 65 робіт «українського Ван Гога» Василя Понікарова.

Європейські мистецтвознавці називають Василя Понікарова (1929-2014 років життя) «українським Ван Гогом», «Королем квітів» та «Імператором соняхів». Візитна картка художника — квіткові композиції.

Виставка присвячена 65-річчю творчості художника. Кияни зможуть побачити 65 найкращих робіт: натюрморти, морські пейзажі, виконані в техніці «вологої акварелі», або, як її називають, «a La Prima».

Техніка «a La Prima» передбачає написання картин на вологому папері, в зв’язку з чим малюнок перебуває «в русі» до повного висихання. Передбачити кінцевий результат дуже важко, а після висихання вже не можна вносити зміни.

Роботи Василя Понікарова знаходяться в колекціях Лувру, музеї Акварелі в Фабріано (Італія) та інших музеях і приватних колекціях Італії, Франції, США, Ізраїлю, ОАЕ та України. У французькому місті Брест більше десяти років існує галерея-музей Понікарова, в якій зібрано більше 800 його робіт.

В Україні остання виставка робіт «українського Ван Гога» проходила в Києві близько 10 років тому.

Виставка відкривається сьогодні, 22 лютого, і триватиме до 11 березня. Експозиція скомпонована з робіт, які зберігалися в приватній колекції сім’ї художника.

ponikarov_kalina.jpg

«Калина» //
«Калина»

ponikarov_vasilki.jpg

«Васильки» //
«Васильки»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+