Слухати

Автономія угорців Закарпаття та антивоєнний мітинг у Маріуполі: за 2018 рік СБУ викрила 12 російських провокацій / Новини на Громадському радіо

Автономія угорців Закарпаття та антивоєнний мітинг у Маріуполі: за 2018 рік СБУ викрила 12 російських провокацій

23 лютого 2018 - 12:47
СБУ зірвала фейкові публічні слухання на Закарпатті та антивоєнний мітинг у Маріуполі

Російські спецслужби планували організацію фейкових публічних слухань щодо автономії угорців на Закарпатті та антивоєнний мітинг напередодні Дня Небесної Сотні у Маріуполі. Про це на брифінгу СБУ щодо протидії російській агресії повідомив заступник голови відомства Віктор Кононенко

«Російські спецслужби планували організувати на Закарпатті фейковий захід для розпалювання міжнаціональної ворожнечі на Закарпатті. Ми отримали інформацію, що Росія замовила проведення підривної акції під виглядом публічних слухань на тему дотримання національно-культурних прав угорців Закарпаття, — розповів Віктор Кононенко та продемонстрував фото- та відеоматеріали. — Мали прозвучати заклики щодо надання автономії угорцям Закарпаття через нібито утиски української влади. Новини пропонували поширити в інтернеті та російських ЗМІ».

За інформацією СБУ  координатор акції — представниця відомої громадської організації, виконавець — голова благодійного фонду з Києва. Імена поки що не розкривають. Організатори акції планували залучити до події представників реальних угорців, проте ті їм відмовили, тому довелося вдатися до найму. 

Аналогічну фейкову акцію російські спецслужби намагалися провести напередодні річниці Дня Небесної Сотні у Маріуполі.

«За завданням кураторів з Російської Федерації мешканець Донецька, — розповідає Віктор Кононенко, — заступник псевдо-громадського сепаратистського об’єднання «Молодая республика» Абду Амар Хасан замовив друк та розповсюдження 15 тисяч агітаційних листівок. Листівки містили заклик вийти на антивоєнний мітинг та припинити падіння країни у фінансову прірву».

Заступник голови СБУ наголосив, що це лише кілька фактів спрямувань російських спецслужб, які були зафіксовані протягом лютого цього року. Взагалі за 2018 років СБУ зафіксувало 12 заходів з метою дестабілізації ситуації всередині України та дискредитації держави перед світовою спільнотою,

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+