Слухати

Справа судді Вовка проти Громадської ради доброчесності: ні позивач, ні відповідач не з’явилися на засідання / Новини на Громадському радіо

Справа судді Вовка проти Громадської ради доброчесності: ні позивач, ні відповідач не з'явилися на засідання

23 лютого 2018 - 18:22
Замість судового засідання суддя Павло Вовк перебував на щорічній звітній конференції Вищої ради правосуддя

На засідання Київського окружного адміністративного суду у справі позову судді Павла Вовка до Громадської ради доброчесності не з’явилася жодна зі сторін. Про це із зали суду повідомляє кореспондентка Громадського радіо

28 380 957_10 209 455 266 853 082_1 315 873 786_n.jpg

Суддя Павло Вовк на звітному засіданні Вищої ради правосуддя //
Суддя Павло Вовк на звітному засіданні Вищої ради правосуддя

28 383 098_10 209 455 242 292 468_159 571 485_n.jpg

Суддя Павло Вовк на звітному засіданні Вищої ради правосуддя //
Суддя Павло Вовк на звітному засіданні Вищої ради правосуддя
Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк вимагає визнати протиправним рішення Громадської ради доброчесності про невідповідність його, як кандидата на посаду судді Верховного Суду, критеріям доброчесності та професійної етики.  До такого висновку члени ГРД дійшли у квітні 2017 року, вивчивши майновий стан, попередню діяльність та зв’язки Вовка. 

На сьогоднішньому засіданні був присутній лише представник Вищої кваліфікаційної комісії суддів. ВККС залучена до процесу як третя сторона.

Членкиня Громадської ради доброчесності Наталя Соколенко наголосила, що представники ГРД свідомо не були присутніми і не планують в подальшому. Причина ігнорування процесу Громадською радою — вони не є юридичною особою, не мають юридичної адреси та законного права бути однією зі сторін в суді. Сам процес ГРД вважає провокативним.

Громадська рада доброчесності була створена з метою сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання.

Інша сторона у справі, позивач суддя Павло Вовк, в час засідання перебував на щорічній звітній конференції Вищої ради правосуддя «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні».

Суддя Оксана Виноградова дозволила слухати справу без позивача та відповідача, адже обидвоє були належним чином повідомлені. Було визначено порядок розгляду справу в зв’язку зі змінами до Кодексу адміністративного судочинства. 

Суд визначив, що справа слухатиметься за правилами загального позивного провадження зі стадіями підготовчого засідання. Першим підготовчим засіданням стало слухання 23 лютого за відсутності представників позивача та відповідача.

Наступне підготовче засідання відбудеться 22 березня о 12 годині в Київському окружному адміністративному суді. Третій особі, Вищій кваліфікаційній комісії суддів, суд запропонував подати письмове пояснення щодо позову впродовж 15 днів

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+