Слухати

У Польщі з’явиться пам’ятник українському священику Омеляну Ковчу / Новини на Громадському радіо

У Польщі з’явиться пам’ятник українському священику Омеляну Ковчу

23 лютого 2018 - 09:54
Кошти на пам'ятник збиратимуть через пожертви

Біля Музею концтабору Майданек, що у Польському Любліні, з’явиться пам’ятник українському греко-католицькому священику Омеляну Ковчу.

Це рішення одноголосно підтримала міська рада Любліна, повідомили у Центрі досліджень визвольного руху, передає Інтерфакс.

У резолюції сесії сказано, що фігура батька Ковча є «символом об’єднання і примирення людей».

Омелян Ковч є греко-католицьким священиком та блаженним католицької церкви.

Під час німецької окупації Західної України, намагаючись врятувати євреїв від знищення, він хрестив їх і видавав їм метрики про хрещення, не дивлячись на заборону окупаційної влади.

Пізніше Омелян Ковч звернувся з листом до Гітлера, в якому засуджував масові вбивства євреїв і вимагав дозволу відвідувати євреїв у гетто. За це навесні 1943 року його ув’язнили у концтаборі «Майданек». там він і загинув 25 березня 1944 року.

У 2001 році під час пастирського візиту в Україну Папа Римський Іван Павло II проголосив батька Омеляна блаженним священномучеником, а Українська греко-католицька церква — покровителем греко-католицьких священиків.

У дозволі на будівництво пам’ятника Омеляну Ковчу міська влада не тільки визначила місце розташування, але й надала скульптурне і архітектурне рішення. Кошти на пам’ятник збиратимуть через пожертви.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+