Слухати

Десять облич: у Києві відкрили виставку з портретами кримчан-учасників АТО (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Десять облич: у Києві відкрили виставку з портретами кримчан-учасників АТО (ФОТО)

24 лютого 2018 - 20:37
Виставку приурочили до четвертої річниці окупації Криму

Євген, позивний «Берет», 50 років — це підпис біля одного з фотопортретів. Військова форма, сиве волосся, пронизливий погляд – крупним планом.

До анексії півострова чоловік жив у Феодосії.

«До війни у мене був журнал, у мене добре виходило, грошенят приносило… Мені це подобалося», — розповідає Євген.

dsc03514.jpg

Портрети кримчан-учасників АТО. Ліворуч — фото Євгена з позивним «Берет» // Катерина Коваленко/Громадське радіо
Відвідувач виставки дивиться на фото Євгена з позивним «Берет»
Катерина Коваленко/Громадське радіо
Євген родом із Росії, але ще в дитинстві з родиною переїхав до Криму. Батьківщиною завжди вважав Україну. Що робити після появи на півострові так званих «зелених чоловічків» він довго не думав.

«Коли приїхали ці російські громадяни, з таким апломбом вони приїхали вчити нас — чому? Тому, що вони самі не знають? І мені захотілося надавати їм по шиї. А надавати по шиї можна тільки в складі добровольчого батальйону», — каже чоловік.

dsc03544.jpg

Євген із позивним «Берет» // Катерина Коваленко/Громадське радіо
Євген із позивним «Берет»
Катерина Коваленко/Громадське радіо
Він – один із десяти героїв фотовиставки, яку приурочили до четвертої річниці окупації Криму. Фотографувала кримчан Кріс Кулаковська. Мисткиня розповідає, хто зображений на знімках: «Це або кримські українці, які народилися в Криму, або кримські татари, які повернулися до Криму переважно з Узбекистану… Чиї сім’ї були депортовані».

Портрет одного з кримських татар – Енвера з позивним «Татарин» — також зайняв своє місце на виставці. Він воював у складі добровольчого батальону «Айдар» у Луганській області. До війни Енвер жив у Бахчисараї.

dsc03555.jpg

Портрет Енвера на виставці // Катерина Коваленко/Громадське радіо
Портрет Енвера на виставці
Катерина Коваленко/Громадське радіо
«Я жив у Криму, займався підприємницькою діяльністю, але так склалося, що довелося взяти в руки зброю і захищати країну. Після референдуму, коли зрозумів, що українські війська не зайдуть, в квітні я виїхав і вже в липні я був в АТО», — розповідає він свою історію.

Співзасновник «Крим.SOS» та програмний директор «Кримського дому у Львові» Алім Алієв розповідає: мета фотопроекту – нагадати, що на сході України воюють і кримчани.

dsc03504.jpg

Презентація виставки. На фото: Алім Алієв, Ахтем Сеітаблаєв та кримчани-учасники АТО: Євген та Енвер // Катерина Коваленко/Громадське радіо
Презентація виставки. На фото: Алім Алієв, Ахтем Сеітаблаєв та кримчани-учасники АТО: Євген та Енвер
Катерина Коваленко/Громадське радіо
«Різного віку – від 25 до 60. Різних соціальних статусів: від простих робітників до дослідників чи журналістів, музикантів. Ми хотіли показати абсолютно різну палітру людей. Через 10 історії показати людей, які тисячами воюють зараз на Сході України саме з Криму», — пояснює Алієв.

Тим часом ті, хто повернувся з війни, діляться, чим би хотіли займатися. Енвер розповідає, що хотів би малювати. Але тільки після звільнення Криму.

«Поки що звільненням Криму займаємося, це головна мета», — каже він.

dsc03509.jpg

Відвідувачі виставки слухають історії кримчан-учасників АТО // Катерина Коваленко/Громадське радіо
Відвідувачі виставки слухають історії кримчан-учасників АТО
Катерина Коваленко/Громадське радіо
На виставку прийшли також лідер кримських татар та народний депутат України Мустафа Джемілєв, народний депутат та голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров і його заступники Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз.

Фотовиставка «Кримська лінія війни» — спільний проект «Кримського дому» та інтернет-ресурсу «Українська правда». Вона триватиме в Києві три тижні, згодом її покажуть в інших українських містах.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+