Слухати

Перемир’я у Сирії зірве одна зі сторін, - журналіст-міжнародник / Новини на Громадському радіо

Перемир'я у Сирії зірве одна зі сторін, - журналіст-міжнародник

24 лютого 2018 - 22:48
Сирійська влада може почати наземний наступ на бойовиків у Східній Гуті

Припинення вогню у Сирії ненадовго: перемир’я або буде зірване, або хтось зі сторін почне обстріл, тому що розгром в Східній Гуті — серйозна операція сирійської влади. Резолюцію Ради безпеки ООН коментує журналіст-міжнародник Ілія Куса.

Рада безпеки ООН одноголосно проголосувала за 30-денне припинення вогню в Сирії, але, на думку журналіста, фактичного припинення бойових дій не станеться. 

Через ракетні обстріли і бомбардування за тиждень в районі бойових дій у Сирії загинули понад 450 осіб, близько двох тисяч поранені. 

«Питання в тому, наскільки в цьому зацікавлена Росія, — каже Ілія Куса. — Я вважаю, що вся ця операція — це ініціатива самого Дамаску, який вирішив остаточно закрити питання зі Східною Гутою для того, щоб вивільнити 15 тисяч солдатів з цього фронту і перекинути їх на інший напрямок, зокрема на північ, до провінції Ідліб, яку вони також хочуть взяти». 

На думку Куси, сирійська армія почне наземний штурм анклаву у Східній Гуті вже наступного тижня, принаймні вони будуть намагатися стиснути кільце блокади, щоб дотиснути бойовиків і евакуювати їх.

Зараз тривають переговори між двома найбільшими антиурядовими угруповуваннями і сирійською владою щодо відкриття гуманітарних коридорів, щоб дати можливість залишити територію цивільному населенню, розповідає журналіст.

Третє найбільше угруповування, відділення Аль Каїди, абсолютно проти будь-якого відкриття коридорів, вони тримають чимало цивільних.

За словами Ілії Куси, найбільше страждає цивільне населення: сирійські війська обстрілюють Східну Гуту, а бойовики з Гути обстрілюють східні квартали Дамаску.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+