Слухати

У Львові оштрафували військового комісара, який опублікував списки призовників у Facebook

27 лютого 2018 - 18:17
За рішенням суду він має сплатити 5100 гривень штрафу
У Львові оштрафували військового комісара, який опублікував списки призовників у Facebook / Новини на Громадському радіо

Військового комісара Львівського обласного військового комісаріату оперативного командування «Захід», Олександра Тіщенка, визнали винним у розголошенні персональних даних осіб, які ухилялися від призову – йдеться у постанові Личаківського районного суду Львова. У документі вказано, що оприлюднення імен призовників є порушенням їхніх прав на захист персональних даних

«Визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.188-39 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 5100 гривень. Також стягнути на користь держави 352,40 грн. судового збору у справі», — йдеться у постанові.

Позов до суду щодо дій посадовця подало регіональне представництво уповноваженого з прав людини у Львівській області.

«Ми вважаємо, що це було розголошення персональних даних й наша позиція була викладена у протоколі, який розглядався судом» — зазначила представниця  регіонального представництва уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Львівській області, Наталія Малих.

Впродовж десяти днів комісар може подати апеляцію.

У коментарі Громадському радіо керівник Західного регіонального прес-центру Міністерства оборони України, Олександр Поронюк сказав, що військовий комісаріат наразі не дає оцінок рішенню суду. Втім додав:

«Такого не може бути, що вивішують списки заборгованості мешканців на під’їздах, що друкують у газетах імена людей, які повинні сплатити аліменти і тут за те, що комісар виконує свої обов’язки його ще й повинні покарати. Хіба тут є логіка? Олександр Тіщенко – завжди добросовісно виконував свою роботу, мав одні з найвищих результатів по обліку військовозобов’язаних у Львівській області», — сказав Олександр Поронюк. 

Зазначимо, у листопаді на офіційній Facebook сторінці Львівського обласного військового комісаріату оприлюднили імена 15-ти тисяч людей, які ухиляються від строкової служби. Згодом через масові скарги призовників сторінку військкомату заблокували.

Ірина Саєвич, Львів, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+