Слухати

Костянтинівка: чи мають право перевізники відмовляти пенсіонерам у пільговому проїзді? / Новини на Громадському радіо

Костянтинівка: чи мають право перевізники відмовляти пенсіонерам у пільговому проїзді?

28 лютого 2018 - 11:10
Люди чекають на автобус більше години. У виконкомі запевняють:такі дії перевізника незаконні

Пенсіонерам у Костянтинівці перевізники відмовляють у пільговому проїзді. До салону пускають не більше трьох людей за одну поїздку. Пільговики чекають на автобус більше години, розповідає пенсіонерка Віра.

00694.mts_20 180 227_201 643.275 _1.jpg

Віра, пенсіонерка з Костянтинівки // Громадське радіо/Анастасія Галасюк
Віра, пенсіонерка з Костянтинівки
Громадське радіо/Анастасія Галасюк

«Маленький автобус — дві людей, якщо великий — три».

Пенсіонерка Валентина запевняє, що більше трьох пільговиків водії ніколи не беруть:

«Висаджують. Я колись сіла дві зупинки проїхати. Він такий шум підняв: «Вставай, я не поїду!» А я йому кажу: «Ти піди стільки, як я відроби, у мене 45 років трудового стажу. Ти мені покажи, хто тут стара людина сидить? Тут одна молодь сидить, а ти мене висаджуєш».

У  пільговому проїзді відмовляють не тільки пенсіонерам. Представники спілки інвалідів Чорнобиля неодноразово зверталися до виконкому міської ради та до суду, розповів голова громадської організації “Костянтинівська спілка інвалідів Чорнобиля ” Олександр Дерека.

«Я сам неодноразово стикався з такою ситуацією. У нас в організації неодноразово обговорювали це питання. Всі знають, якщо сталася така ситуація, треба звертатися в письмовому вигляді до мене, а далі я вже намагаюся цю ситуацію вирішити на рівні виконкому, іноді при зустрічі з самими перевізниками».

У виконкомі, своєю чергою заявляють: перевізники не мають права відмовляти пільговикам у безкоштовному проїзді, вони мають їх брати до салону автобуса у необмеженій кількості

«Ми викликаємо перевізника, якому належить автобус і на кого працює цей водій, йому виписується припис, він нам приносить копію документа, що підтверджує, що він вжив заходів до свого водія, чи то позбавлення премії або інше покарання» – говорить начальник управління комунального господарства Костянтинівської міської ради Дмитро Заварзін.

Є також у місті й неурядова організація, яка допомагає місцевим мешканцям відстоювати свої  права у громадському транспорті. Представники комітету захисту транспортних прав громадян  розглядають скарги людей, та подають до суду на перевізників, розповів голова комітету захисту транспортних прав громадян Павло Руденко.

«Попереджається водій про неприпустимість порушення прав пасажирів. Відшкодовується моральна шкода. За домовленістю з заявником. Якщо раніше перевізники не реагували на мої зауваження, то після того як штук сорок рішень суду було на мою користь, тепер вони зрозуміли, що простіше вирішити питання зі мною та зі скаржником, ніж я буду передавати до суду, де вони дуже багато втрачають».

За 2016 рік з міського бюджету перевізникам було відшкодовано 419 тисяч гривень за проїзд пільгових категорій громадян. За 2017-й вони отримають компенсацію до кінця 2018-го. Борг перед перевізниками складає 700 тисяч гривень.

Анастасія Галасюк, Костянтинівка, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+