Слухати

Нова програма з української літератури для 10-11 класів: що змінилося / Новини на Громадському радіо

Нова програма з української літератури для 10-11 класів: що змінилося

28 лютого 2018 - 20:39
МОН опублікувало оновлені списки з української літератури для 10 та 11 класів

Нова програма із зарубіжної літератури для учнів 10 та 11 класів набуде чинності з 1 вересня 2018 року. Засновник видавництва O.K. Publishing та Книгарні #1 Олександр Кириленко опублікував на своїй сторінці у Facebook порівняльний список творів, що були змінені чи додані до програми.

Зокрема, в обов’язковій програмі не буде тепер Павла Загребельного, Валерія Шевчука, Миколи Зерова, Михайла Старицького та Бориса Грінченка, а Семенка учні вивчатимуть оглядово. Також в 11 класі більше не вивчатиметься «Декадент» Івана Франка.

З творів Юрія Яновського замість «Шаланди в морі» та «Дитинства» школярі вивчатимуть «Майстер корабля», замінили на інші також деякі вірші Миколи Вінграновського, Ліни Костенко, Василя Стуса.

Також в 11 класі більше не вивчатиметься «Декадент» Івана Франка,  «За мить щастя» та «Залізний острів» Олеса Гончара — замість нього в обов’язковій програмі «Модри камінь».

До програми додали твори деяких авторів: «Письменників» Остапа Вишні, «Коляду» Богдана-Ігоря Антонича, «Щоденник» Олександра Довженка. 

Нагадаємо, МОН оновило також списки обов’язкових та рекомендованих списків для читання для 10 та 11 класів

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+