Слухати

Транспорт майбутнього - на своїх двох: як німців відучують від автомобілів / Новини на Громадському радіо

Транспорт майбутнього - на своїх двох: як німців відучують від автомобілів

28 лютого 2018 - 11:49
Зокрема, у місті Ессен до 2035 року мерія планує залишити лише 25% пересувань по місту на автомобілях, ще 25% - на громадському транспорті

90-95% викидів забруднювальних речовин у повітря у місцях скупчення людей в українських містах припадає на легкові, вантажні автомобілі та автобуси. Ці дані наводить Міністерство транспорту України у проекті Національної транспортної стратегії. У цьому ж документі пропонують радикально зменшити обсяги забруднення від авто. Зокрема, скоротити викиди парникових газів від них на 60% порівняно із 1990 роком, і збільшити частку електротранспорту до 75% до 2030 року.

Але як цього досягти? Хто саме має перейти на електромобілі: громадський транспорт чи приватники? Цього не сказано. І сам документ досі урядом не затверджений.

Тим часом питання радикального зниження шкоди довкіллю від автотранспорту на порядку денному багатьох урядів. В Китаї план такий: вже з 2019 році усі автодилери зобов’язані продати на кожні 30 тисяч автомобілів 3 тисячі на електро чи водневих двигунах. Уряд Норвегії оголосив: з 2025 року заборонено ввозити на територію країни автівки із двигуном внутрішнього згорання.

velodorozhky2.png

Велосипедна інфрастуктура міста Ессен, Німеччина //
Велосипедна інфрастуктура міста Ессен, Німеччина


У Німеччині, говорячи про реформу транспорту, воліють вживати термін «мобільність». Це означає, що німці в майбутньому планують радикально зменшити практику використання будь-яких автомобілів: і бензинових, і на електродвигунах. Наприклад, у місті Ессен до 2035 року мерія планує залишити лише 25% пересувань по місту на автомобілях, ще 25% — на громадському транспорті, ще 25% поїздок на велосипедах і 25% відстаней мешканці Ессена мають долати …пішки, розповідає Сімона Раскоб, заступниця мера Ессена.

velodorozhky2_3.png

Велосипедна інфраструктура міста Ессен, Німеччина //
Велосипедна інфраструктура міста Ессен, Німеччина

«Ми активно будємо швикісну велодоріжку, що пролягає по всьому місту. Ба більше, на нових територіях для житлової забудови ми спершу прокладаємо велодоріжки, а потім забудовники проектують будинки, спираючись на велосипедну інфрастуктуру. Для старших людей ми регулярно організовуємо групові пішохідні у зелені місця — це розвиває культуру пішої мобільності».

velodorozhky2.png

"Заправся сонцем! Подякуй вітру!" та інші екогасла громади міста Штайнфурд, Німеччина  //
«Заправся сонцем! Подякуй вітру!» та інші екогасла громади міста Штайнфурд, Німеччина

Ще один напрямок роботи із зменшення шкоди від автотранспорту — ціннісно-ідеологічний. У Потсдамському інституті клімату розробляють програму із прищеплення німцям несприйняття видобувних видів палива: як от вироблених з нафти бензину чи дизелю, а користуватися тільки енергією з відновлювальних джерел: вітряків, сонячних батарей і станцій біогазу. Чого хочуть досягнути експерти, розповідає співробітниця Потсдамського інституту клімату докторка наук Ілона Отто:

«Людям має бути соромно споживати видобувне паливо, а, значить, їздити на бензинових чи дизельних та автівках на природному газі». 

«Заправся сонцем! Подякуй вітру!» — гасло громади Міста Штайнфурт у землі Північний Рейн-Вестфалія. Там вже 70% спожитої електроенергії виробляється на вітряках, сонячних батареях і станціях біогазу. Однак, від власних автівок саме у цій частині Німеччини, порявняно, наприклад, з Берліном, люди відмовляються неохоче. Аби подолати цю звичку їздити на власних актах і зменшити шкідливі викиди, уряд землі Північний Рейн-Вестфафлія планує збудувати велобан. По ньому, за задумом урядників, німці із задоволенням іздитимуть на електровелосипедах на швидкості 80 км на годину.

Наталя Соколенко, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+