Слухати

В Костянтинівському районі Донеччини виникла суперечка через створення ОТГ

01 березня 2018 - 21:20
Селяни не хочуть об’єднуватися у територіальну громаду за перспективним планом. Громада села Новодмитрівка виступає проти об’єднання з центром у Костянтинівці
В Костянтинівському районі Донеччини виникла суперечка через створення ОТГ / Новини на Громадському радіо

Новодмитрівська, Іванопільська ті Веролюбівська сільські ради мають об`єднатися з центром у Костянтинівці,так прописано у перспективному плані Донецької обласної держаної адміністрації  Але селяни  проти такого плану. 

«Я хочу, щоб у нас була амбулаторія, щоб у нас була школа, щоб у нас був дитячий садок, щоб у мене була сільська рада і село, щоб жило, а не виживало. Роботи немає ні в Костянтинівці, ні у нас в селі. У Костянтинівці є робочі місця? Що вони можуть запропонувати?», — сказала жителька Новодмитрівки.

Новодмитрівка вважається заможнім селом, тут є свій навчально-виховний комплекс, де вчиться 340 дітей. За свої кошти ремонтуют дороги, є власна амбулаторія. Селяни вважають, що краще їм буде у сільській територіальній громаді, розповідає мешканка Новодмитрівки Вікторія:

«Для чого ми потрібні місту? Ми як гумка в їх драних штанях. От не буде у них вистачати на драні штани зашити нитки, ми будемо цієї ниткою, якою десь щось заштопати», — говорить жінка.

На громадських слуханнях 27 лютого, громада села вислухала запрошення від представників Костянтинівки, до них звернулася Тетяна Коваленко, заступниця Костянтинівського міського голови:

Необхідно пам’ятати про те, що новостворена об’єднана громада буде обслуговувати себе сама, тобто, у неї повинен бути пенсійний фонд, соціальний захист, центр адміністративного обслуговування. Якщо ви будете окремо, то це все необхідно буде створювати. У місті це вже все є”, — сказала Тетяна Коваленко.

На слуханнях селяни одноголосно проголосували проти об’єднання з містом. Жителі села хочуть створити власну сільську громаду, до якої увійдуть шість сільських рад — Віролюбівська, Білокузьминівська, Предтечинська, Новодмитрівська, Миколаївська та Марківська. Про настрої громади розповідає в.о. Предтечинської сільської голови Світлана Попова:

“У нас була пропозиція від Часов-Ярської громади, від Новодмитрівської і Костянтинівської. У нас проголосували люди за Новодмитрівську сільську громаду”А по перспективному плану, Предтечинська сільська рада має увійти до Часів-Ярської міської громади, ми розглядали їхнє звернення тричі і громада не проголосувала за Часів-Яр”, — зазначила Світлана Попова.

На думку експертів створення такої сільської громади не можливе, каже директор Донецького центру розвитку місцевого самоврядування Артем Вівдич:

Це неможливо - об`єднатися в такому форматі, бо Білокузьминівська сільська рада знаходиться поблизу Дружківки і вона територіально просто не може об`єднатися. Є у нас в Донецькій області сільські ради, які показують гарні результати, але вони здебільшого відповідають перспективному плану, хоча б в методиці. Тут цього нема: ні методики, ні перспективного плану. У них буде бюджет виживання”, — пояснив Вівдич.

Незважаючи на висновки експертів, незабаром селяни проведуть повторні слухання з сільськими радами, які дали згоду на об`єднання, потім таки збиратимуть необхідний пакет документів для створення об`єднаної громади та відправлятимуть його до Донецької обласної державної адміністрації на розгляд.

Анастасія Галасюк, Костянтинівка. Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+