Слухати

Історію спільну ми маємо залишити виключно історикам - Клімкін про взаємини з Польщею (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Історію спільну ми маємо залишити виключно історикам - Клімкін про взаємини з Польщею (ФОТО)

02 березня 2018 - 17:18
На прес-конференції у Франковому виші Павло Клімкін додав, що українці самі вирішуватимуть, яких героїв шанувати

На Львівщину із робочим візитом приїхав міністр закордонних справ Павло Клімкін. Разом із представниками генерального консульства республіки Польщі у Львові він відвідав Личаківське кладовище. Там вшанував пам’ять загиблих героїв Небесної Сотні та бійців, які загинули на Сході країни. Серед них й українець із польським корінням Михайло Карцани. Ось яку думку вісловила його матір, Леся Карцани, про українсько-польські взаємини.

«Історія між Польщею і Україною містить у собі багато того, що хочеться пам’ятати, але водночас і забути. Якщо ми будемо мстити і будемо зараз пам’ятати те зло, то треба прощати, бо далеко не зайдемо», — говорить Леся Карцани.

Поклали квіти й до пам’ятника «Львівським орлятам». Це молоді польські військові, які загинули у боях із українцями та радянською армією. Представник генерального консульства республіки Польща у Львові, Марян Орліковський каже: спільне вшанування героїв – це добрий знак.  

«Знаєте, є такі люди, які зацікавлені в тому, щоб роз’єднати. Я думаю, і впевнений, що так само і міністр думає: ми не маємо іншого майбутнього, як спільне. Ми мусимо пам’ятати, мусимо знайти дорогу. Ми мусимо, ми маємо бути разом, браття і сестри», — сказав Орліковський.

Напередодні Павло Клімкін написав статтю за порталі Збруч у якій висловився щодо стосунків Польщі й України. Міністр запропонував Польщі заборонити Армію Крайову, яка вчиняла каральні акції проти українців, та Юзефа Пілсудського із його жорстокою пацифікацією. Мовляв, перш ніж наполягати на забороні Бандери й УПА, полякам варто почати із себе. На прес-конференції у Франковому виші міністр додав, що українці самі вирішуватимуть, яких героїв шанувати.

«Ми готові розмовляти з поляками, як з друзями і розмовляємо. Я готовий наступного разу поїхати разом з поляками і показати, що ми шануємо людей, а вони хочуть перетворити це на легенду для себе, своєї легенди вони нам ніколи не нав’яжуть. Ані шляхом закону, ані шляхом якихось інших маніпуляцій. Історію спільну ми маємо залишити виключно історикам», — сказав Клімкін.

Прокоментував міністр й підпал товариства культури угорців в Ужгороді. На його думку провокацію вчинили польські радикали за сприяння Росії. Аби подібні інциденти не повторювались у місті побільшає правоохоронців – каже Пало Клімкін:

«Ми маємо захистити наших угорців. Я розмовляв з міністром внутрішніх справ і керівництвом Служби безпеки України. Вони дуже щільно працюють в Закарпатті, зараз вони збільшують там присутність. В тому числі, і наша поліція. Ми не дамо роздмухувати ситуацію там на Закарпатті».

Вже завтра Павло Клімкін вирушить до польського міста Павлоком, де 3 березня 1945 року місцева польська Самооборона й підрозділи армії Крайової розстріляли 366 українців. Він стверджує, що лише хоче віддати шану загиблим, політичної мети візит не має.

Ірина Саєвич, Львів, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+