Слухати

Після коаліційної угоди зовнішня та внутрішня політика Німеччини не зміниться, - Умланд / Новини на Громадському радіо

Після коаліційної угоди зовнішня та внутрішня політика Німеччини не зміниться, - Умланд

04 березня 2018 - 17:30
За останні кілька років у німецьких соціал-демократів не було харизматичного лідера

Німецький політолог Андреас Умланд вважає, що після сьогоднішньої появи коаліційної угоди, зовнішня та внутрішня політика Німеччини не зміниться. Про це він розповів у коментарі Громадському радіо.

“Це коаліція між право- та ліво- центристами. Тобто є продовженням тої коаліції, яка вже існувала останні 4 роки. Так зберігаєтсья континуїтет з попередньою владою. Зовнішня та внутрішня політика Німеччини продовжуватиметься.

Але можна сказати, що це вимушена коаліція. Після того, як соціал-деомкрати втратили багато голосів на минулих виборах, вони спочатку прийняли рішення не входити до нового уряду, а піти в опозицію. Пізніше спроба створити єдину альтернативна коаліція з ліберал-демократами провалилась. Так німецька політика зайшла у глухий кут. Федеральний президент Німеччини Штайнмаєр — соціал-демократ, попрохав свою партію, щоб вони змінили своє рішення. Соціал-демократи отримали більше міністерств. Тепер ХДС, ХСБ та СД продовжили стару коаліцію в новому складі.

СД і ХДС — це дві найбільші партії країни. На думку політологів, це не дуже вдала ситуація. Нормальний варіант — це коли одна велика партія в коаліції з маленькими, а інші велика була б в опозиції. Для демократії це найбільш здорова ситуація.

Тепер в опозиції чотири невеликі партії — праві популісти “Альтернатива для Німеччини”, Ліберал-демократи з “Вільної партії демократів”, “Зелені” та «Ліва партія», — розповів політолог Андреас Умланд

Нагадаємо, що сьогодні, 4 березня німецькі соціал-демократи об’єдналися в коаліцію з партією Ангели Меркель. Далі може бути підписана коаліційна угода, а Бундестаг обере канцлером Німеччини Ангелу Меркель. Депутати ХДС і СД разом стануть «Великою коаліцією», яка ще з 2013 року керувала Німеччиною. Рішення про об’єднання може закінчити чотирьохмісячну політичну непевність, яка існувала у ключовій європейській країні. Ще 26 лютого партія Меркель погодилася на коаліційний договір з соціал-демократами.  

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+