Слухати

Станом на сьогодні газу достатньо, щоб забезпечити потреби всіх споживачів, - Міненерго / Новини на Громадському радіо

Станом на сьогодні газу достатньо, щоб забезпечити потреби всіх споживачів, - Міненерго

04 березня 2018 - 11:59
Необхідний об'єм газу забезпечують сховища, європейські партнери та вітчизняні газовидобувні компанії

Станом на сьогодні газу достатньо для забезпечення поточних потреб українських споживачів та транзит газу до європейських партнерів. Про це в ефірі Громадського радіо заявив радник міністра енергетики та вугільної промисловості Максим Білявський.

«Станом на 6 ранку газотранспортна система України стабільно забезпечує газом європейських та вітчизняних споживачів», — сказав він.

Максим Білявський пояснив, що частину необіхідного об’єму газу забезпечують сховища, а частину — європейські партнери та вітчизняні газовидобувні компанії.

«В балансі отримуємо більше ніж треба, а решта використовується для підняття тиску в системі. Це потрібно, аби в момент пікових навантажень забезпечити належний тиск, тобто кількість газу, яка проходить за певний період часу», — пояснив радник міністра.

Він також додав, що ресурсів достатньо і на випадок, якщо Росія знову знизить тиск в газовій трубі

«Враховуючи погодні умови та очікуване потепління, навіть якщо тиск у трубі зменшиться, наші ресурси дозволять забезпечити європейських партнерів», — пояснив Максим Білявський.

Нагадаємо, після рішення, яке Сокгольмський арбітраж виніс на користь України, російський Газпром заявив, що розриває контракт з Нафтогазом на постачання та транзит газу, та знизив тиск у газовій трубі. Пізніше у компанії повідомили, що розривання контракту не означає негайного припинення постачання газу. 

Читайте також: Росія не може дозволити собі реальну газову війну, - експерт.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+