Слухати

Позиція МВС щодо сутичок під Верховною Радою обурлива, — Крикливенко / Новини на Громадському радіо

Позиція МВС щодо сутичок під Верховною Радою обурлива, — Крикливенко

05 березня 2018 - 22:25
Богдан Крикливенко вважає, що факт перевищення повноважень правоохоронців під час розгону наметового містечка є безперечним

Заяви речника Міністерства внутрішніх справ Артема Шевченка щодо подій під Верховною Радою 3 березня є обурливими. Таку думку в ефірі Громадського радіо висловив керівник секретаріату Уповноваженого з прав людини Верховної ради України Богдан Крикливенко.

«Нас обурює риторика, сленг, зміст заяв певних офіційних спікерів, які коментували події, що відбулися під Верховною Радою. Зокрема, це Артем Шевченко, який у досить зневажливій формі дав собі можливість оцінити попередні заяви про порушення прав людини. Він назвав це «зойками», що лунають. Це абсолютно зверхня позиція», — сказав Крикливенко.

Він зазначив, що факт надмірного застосування сили з боку правоохоронців є безперечним, оскільки з десяток людей звернулися за медичною допомогою із травмами голови.

«Ми вбачаємо, що це також свідчить про пряму порушення ст. 26 Закону «Про національну поліцію», де вказано, що заборонено бити людей по голові, області ключиці і інших частин тіла», — сказав він.

Читайте також: Поліцейський, який застосував газ проти журналіста, відсторонений від роботи на масових акціях 

Нагадаємо, 3 березня під Верховною Радою відбулися сутички між мітингувальниками та поліцією. Згідно з рішенням суду, поліція мала проводити слідчі дії в наметовому містечку, однак протестувальники почали чинити опір. Через зіткнення під Радою постраждали 11 активістів та 7 поліцейських. Поліція затримала 111 осіб, до вечора усіх затриманих відпустили. 

Тоді речник МВС Артем Шевченко заявив, що поліція не поводилася жорстоко з протестувальниками.

«Щодо зойків про нібито приниження затриманих. Нетривале перебування затриманого на колінах перед посадкою до транспорту це — ніяке не приниження, а загальновживана поліцейськими різних країн тактика забезпечення особистої безпеки співробітника шляхом приведення затриманого у підконтрольне становище, яке виключає можливість раптового нападу на нього. Саме тому, щоб не тримати затриманих лежачи на снігу обличчям вниз, було обрано такий спосіб контролю. … Ступінь жорсткості дій поліції не була надмірною», — написав він у Facebook.

Читайте також: Затриманих під Верховною Радою не принижували і не били, — МВС

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+