Слухати

Загиблий словацький журналіст  розслідував зв’язок влади з мафією, - колеги / Новини на Громадському радіо

Загиблий словацький журналіст розслідував зв’язок влади з мафією, - колеги

05 березня 2018 - 18:15
Словацького журналіста-розслідувача Яна Куцяка застрелили у період з 22 по 25 лютого

Журналіст словацького видання «Деннік Н» Мірек Тода розповів Громадському радіо, що в останньому розслідуванні Ян Куцяк доводив, що словацька влада має зв’язок з мафією. 

«Ян Куцяк не боявся ставити незручні питання політикам та бізнесменам. Часом на нього тиснули політики або місцева мафія. Один з ключових лідерів мафії напряму погрожував йому.

Його остання стаття набула великого розголосу в країні, були скандали у парламенті і правлячій партії. У розслідуванні Ян доводив, що влада пов’язана з італійською мафією на Сході Словаччини, яка якимось чином отримувала гранти від ЄС. У Яна були підозри, що у цих схемах були певні махінації та шахрайство. У тексті була згадка і про помічника прем’єр-міністра.

Спочатку поліція затримала 7-х підозрюваних, але за дві доби їх відпустила. Серед журналістів до цих арештів ставляться з підозрою, бо є думка, що вони були свого роду «театром», щоб показати громадськості, що поліція та влада загалом цією справою займається», — розповів журналіст Мірек Тода

Нагадаємо, що у період з 22 по 25 лютого у Словаччині застрелили журналіста-розслідувача Яна Куцяка і його дівчину Моніку Куснірову. Тіла 27-річного репортера і його подруги знайшли в їхньому будинку в населеному пункті Велка Мача поблизу міста Трнава.

Причиною смерті стали вогнепальні поранення: куля влучила журналісту в груди, а його дівчині — в голову. За словами глави словацької поліції Тібора Гашпара, найбільш вірогідним мотивом убивства правоохоронці вважають професійну діяльність журналіста.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+