Слухати

Потоп у музеї та боротьба за крісло: картини в Одесі під загрозою знищення (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Потоп у музеї та боротьба за крісло: картини в Одесі під загрозою знищення (ФОТО)

06 березня 2018 - 11:12
Через несправний дах у виставочних залах Одеського художнього музею вода ледь не пошкодила близько 30 картин. Між тим, поки справлятися з наслідками нікому: йде боротьба за посаду директора

Дах над декількома залами одеського художнього музею являє собою купол зі скла. Його зробили ще у 70-х. Таке рішення дозволило розмістити на маленькій площі велику кількість картин. Вдень через купол просочується багато сонячного світла і відвідувачі можуть добре роздивлятися кожне з полотен. До 2013-го за станом даха дбали.

Але, розповідають робітники музею, покрівельник звільнився, за ці роки конструкція занепала. Про це повідомляє кореспондент Громадського радіо Всеволод Ананьєв. 

Сильні снігопади наприкінці лютого призвели до протікання скляного куполу. Під загрозою опинилися близько 30 картин, у тому числі роботи Зінаїди Серебрякової, Миколи Реріха, Василя Кандинського, Кузьми Петрова-Водкіна.

Як розповіла кореспонденту Громадського радіо головна хранителька одеського худмузею Людмила Ерьоміна, вода на полотна не потрапила. Але якщо терміново не зробити капітальний ремонт покрівлі, картини наситяться вологою, і влітку можуть потріскатися. Ситуація ускладняється тим, що цей ремонт проводити нікому.

Попередня дирекція, за словами хранительки, питаннями реконструкції не переймалася. Та й зараз, вже кілька місяців, установа працює без керівника. Наприкінці минулого року обласна влада оголосила конкурс на цю посаду. Головним кандидатом став український художник родом з Одеси – Олександр Ройтбурд. Незважаючи на перемогу, декілька місяців влада не затверджувала його на посаді.

А 1 березня комісія з культури при облраді і зовсім відмовилася рекомендувати художника. Також із різкою критикую на адресу Ройтбурда виступили депутати від партії Оппоблок. Але 5 березня вже майнова комісія погодила  кандидатуру. Остаточне рішення депутати приймуть на найближчій сесії облради.

Всеволод Ананьєв

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+